Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Pánska obuv

Pánska obuv

Pánska obuv

Písať článok o pánskej obuvi, to by sa dalo popísať známym slovenským príslovím: „Akoby hrach na stenu hádzal“. Je len veľmi málo mužov, ktorí majú aspoň ako-tak radi nakupovanie. Aj keď sa jedná o kupovanie veci im potrebnej – pánskej obuvi.

A ešte menej je takých mužov, ktorí si o móde, aj keď sa týka ich, prečítajú články. No aj tak sa skúsime vyjadriť aj k pánskym záležitostiam módneho sveta obuvi. Možno si to prečíta nejaká žena.

Pánska obuvTotiž jednou z mála vecí, pri ktorej si muži nechávajú s radosťou poradiť od ich krajších polovičiek, je práve výber pánskej obuvi. Zvyčajne je to aj tak žena, ktorá si všimne, že jej manželovi, priateľovi, bratovi, či synovi by sa už zišli nové topánky. Muži si to väčšinou všimnú až keď na športových topánkach už nemajú podrážku, alebo si zrazu nemajú čo obuť k sviatočným nohaviciam. Potom putuje muž, samozrejme, s doprovodom poradkyne, do najbližšieho obchodu s pánskou obuvou. Žena by samozrejme pobehala všetky obchody, vychytala tie najlepšie ceny a porovnávala každý kus, no muž odíde s topánkami z prvého obchodu, aj keby také isté mali v inom obchode o polovicu lacnejšie. Hlavne, že je to blízko.

Ženy sú však tiež v určitom zmysle rady, ak môžu pomôcť s výberom pánskej obuvi. Nemusí ju trápiť cena (veď kupuje muž ;)), a taktiež sa môže kreatívne prejaviť ako štylistka a nenápadne usmerniť vkus svojho milovaného. Teda, pokiaľ jej to ten muž veľmi nesťažuje svojimi komentármi a pripomienkami. Ale to je už o inom.

Ako teda vyberať? Pánska obuv by mala byť hlavne pohodlná. Zdá sa to už ako otrepaná fráza pri všetkých topánkach, ale uznajte, žena toho znesie veľa. No ak sa však muž necíti v niečom dobre, pocíti to celé okolie na jeho správaní. Preto či už ide o pánsku športovú obuv, spoločenskú alebo vychádzkovú, dajte si záležať na pohodlí. Aj keby nemali byť práve najmodernejšie.

Ďalšou vecou, ktorá je veľmi dôležitá pri kúpe pánskej obuvi, je kvalita. Ženy sa sem.tam vyžívajú v tom, že sa im pravidelne niečo pokazí na topánkach a majú tak dôvod kupovať nové. Serióznejšie obchody vám dokonca uznajú reklamáciu a tak máte na nové topánky ešte aj peniaze. Muži však na takéto časté zmeny nemajú čas a už vôbec nie nervy. Preto sa oplatí kupovať pánsku obuv hoc aj za drahšie peniaze, no tak, aby niečo vydržala. Vydržať toho musí naozaj dosť. Lebo kým žena má aspoň 3 druhy topánok, ktoré strieda podľa oblečenia, muž má zvyčajne jedny, a tak je logické, že sa opotrebujú rýchlejšie.

Čo viac dodať? Mužom tieto informácie stačia, aj tak si vyberú podľa seba a ženy majú na kupovanie topánok ten najlepší cit, a tak sú slová zbytočné. Ale predsa len ešte jeden citát, ktorý môže mužov inšpirovať k výberu peknej pánskej obuvi:

„Je vtipné, ako pár naozaj pekných topánok dokáže spôsobiť dobrý pocit v našej hlave – na úplne opačnom konci tela.“ Levende Waters