Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ortopedické vankúše

Ortopedické vankúše

Ortopedické vankúše

Kvalitný spánok a odpočinok nenahradia žiadne podporné prípravky alebo tabletky. Môžete robiť všetko preto, aby ste sa cítili svieži a oddýchnutý, ale dobrý spánok nenahradí nič. Veľa o tom by vedeli povedať tí, ktorí majú problémy s krčnou chrbticou, ale nie len s ňou. Pre týchto ľudí je najviac dôležitý spánok.

Týmto účelom slúžia ortopedické vankúše. Sú vytvarované presne tak ako to ľudské telo potrebuje a nespôsobujú pri rannom vstávaní bolesti v spomínaných častiach tela. Mnohé dnešné ortopedické vankúše sú vyrobené zo špeciálnych materiálov, ktoré sa prispôsobujú krivkám človeka. Toto prispôsobenie je podstatným prvkom pri dosiahnutí kvalitného spánku a nenamáhajú krčnú chrbticu ako ostatné vankúše.

Ortopedické vankúšePri výrobe ortopedických vankúšov sa používajú moderné a klinicky testované materiály, ktoré všetky horespomínané vlastnosti spĺňajú.

Prírodné materiály sa taktiež používajú čoraz viac. Jedným z nich je sója. Áno, je to sója nie je to preklep. Z nej sa získavajú vlákna, ktoré sa dokonale prispôsobia ľudskému telu a odvádzajú tak tlak, ktorý pôsobí na krčné svaly. Inými, ale aj mnohými inakšími materiálmi na výrobu sú PUR pena a dierkovaný latex. Pôsobia rovnakému účelu ako prírodný materiál. Rozdiel medi nimi a prírodným materiálom je cena, ktoré je podstatne nižšia a taktiež výrobná technológia.

Pri syntetických materiáloch je veľmi jednoduché vyrobiť veľké množstvo, ale pri prírodných sa postup predlžuje, pretože je potrebné extrahovať látky z prírodných produktov.

Ortopedické vankúše sú potiahnuté bavlnenými poťahmi, ktoré sa pri zašpinení dajú jednoducho vyprať a potom sú ako nové.