Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Ortopedické matrace

Ortopedické matrace

Ortopedické matrace

Športové aktivity, domáce práce či len vylehovanie pred televíziou sú nezbednými faktormi, ktoré nás oberajú o veľké množstvo energie. Výsledkom tohto požierača energie je dostavenie pocitu únavy.

V tom najhoršom prípade môžete začať trpieť bolesťou chrbta, stŕpnutou šijou, tuhnutím či brnením paží, s potiažmi s bedrovým kĺbom, bolesťou členkov, reumatizmom slabín, boľavým kolenom či zápalom sedacieho nervu, čo určite neprospeje vašemu celkovému zdraviu a kvalite vášich dní.

Ortopedické matraceĽudská bytosť ako individuálny jedinec prespí najmenej jednu tretinu z celkového dňa. Pre každodennú funkčnosť organizmu je potrebné nabrať určité množstvo síl.. a kde inde sa naberie toľko energie, ako počas výdatného spánku. No na výdatný spánok nestačí vlastniť len dostatočné množstvo voľného času, ale vlastniť predovšetkým kvalitný matrac. Kvalitu s pohľadným dizajnom spojíte nepochybne v správne vybratom matraci. Už boli napísané rôzne články na túto tému, no skúsme sa zamyslieť a preskúmať, čo všetko skrýva pojem ortopedický matrac.

Kedže neexistujú stanovené definície na pojem ortopedický, nezaberie nám veľa času, ak sa pokúsime objasniť tieto dve krátke spojenia.

Ortopedický matrac je veľmi užitočný ako pre zdravých ľudí tak aj pre tých, ktorí trpia už vyššie uvedenými problémami. Predovšetkým anatomické vlastnosti určujú hodnotu matraca a jeho liečivé účinky. V poslednej dobe sa ľudia nezbavili myšlienky starých pružinových matracov. Úprimne povedané, matrace tejto kategórie sú považované za zastaralé. Nezahŕňajú v sebe potrebné množstvo výhod, a tým nemôžu poskytnúť v skutočnosti žiadne ortopedické a liečivé vlastnosti pre kvalitu vášho oddychu a zdravia. Jediným dôvodom, prečo ich ľudia kupujú je ich nízka cena. Prednosťami ortopedického matraca sú jeho veľkosť, štruktúra a v neposlednom rade aj použitý prírodný materiál.

Materiál

Jadro matraca býva vyplnené špeciálnou pamäťovou penou, vďaka ktorej sa matrac ľahko prispôsobí tvaru a váhe vášho tela a zároveň zaistí chrbát a stavce vo vodorovnej polohe, čím dosiahnete dokonalú polohu pre váš spánok. Ak ste alergikom, nemusíte sa obávať, absorbčné vrstvy neobsahujú žiadne zdraviu škodlivé či rizikové látky.

Spoločnosti vyrábajúce matrace využívajú taktiež syntetický materiál. To zahŕňa penovú gumu a vzpery vlákien. Prírodné materiály, ako kokosové vlákno, latex, ovčia vlna sa používajú ako výplň matraca strednej a vysokej cenovej kvality. Latex je veľmi pružný a odolný, schopný udržať vysoký tlak a obnoviť jeho pôvodnú podobu. Navyše nie je premokavý na rozdiel od penovej gumy.

Kokosové vlákno býva tiež správne využité. Zvyčajne je premočené s latexom, čím dodá potrebnú pružnosť a tvrdosť matracu a je cenené aj pre dostatočné vetranie.

Vlna je ďalším kvalitným materiálom široko používaným pri výrobe matracov pre jej trvanlivosť a žiadne vedľajšie negatívne účinky.

Čo dodať na záver?

Ak ste sa teda rozhodli pre ortopedický matrac, so 100 percentným presvedčením neoľutujete. Verte, že týmto rozhodnutím získate kvalitný spánok a budete sa prebúdzať deň čo deň s povznesujúcou náladou a potrebnou energiou do nového dňa.