Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Oleje na vlasy

Oleje na vlasy

Oleje na vlasy

Oleje na vlasy slúžia viac – menej ako výživové doplnky. Oleje sú určené na zlepšenie kvality vlasov a väčšina z nich je z prírodných materiálov obohatených o rady rôznych látok.

Látky v nich sú typu antioxidantov, stopových minerálov či hydratačne molekuly, ktoré pôsobia na suché vlasy. Oleje sa nanášajú na vlhké vlasy, jemným vtieraním a vmasirovaním. Výživné látky sú vstrebávané do medzibunkového priestoru buniek vlasu a do pokožky hlavy. Základom oleja na vlasy je nerafinovaný za studena lisovaný olej. Presne takýto je môžeme nájsť v každej kuchyni, a preto si výživový doplnok môžeme pripraviť aj doma.

Oleje na vlasyOleje na vlasy majú dlhú tradíciu a boli používané už v časoch bájnych Egypťanov či Grékov a Rimanov. Tieto staroveké národy dbali o zdravie a krásu svojich vlasov rôznymi kúrami. Mnohé z nich sú dodnes používané a vyrábané kozmetickými firmami po celom svete. Jednoduchý slnečnicový olej bol veľmi žiadaný napr. u Indiánov. Tento olej je bohatý na vitamíny E a F, ktoré  naše vlasy chránia pred stresom a vplyvom vonkajšieho prostredia.

Každý z olejov obsahuje mastné kyseliny, ktoré vyživujú jednak suché a polámané vlasy a jednak aj krepovité, nepoddajné vlasy. Keďže obsahujú látky, ktoré znižujú saponifikáciu čím regenerujú vlasy účinnejšie. Na trhu sú dostupné rôzne druhy olejov. Kokosové, marhuľové alebo hroznové oleje, ktoré  obsahujú výťažky z ovocia, ktoré navyše chránia vlasy pre UV žiarením, keďže ho pohlcujú. Výťažky z baobabu či avokáda posilňujú vlasy ale tiež podporujú ich rast a zabraňujú nadmernému vypadávaniu.

Olejové masky teda môžeme využiť ako službu v kaderníctvach alebo aj doma či už je to z vlastnoručne vyrobeného oleja alebo zakúpeného prípravku z obchodu alebo internetu. Najideálnejšie riešenie je ale podomácky pripravený olej, ktorý si pripravíme podľa návodu overeného odborníkom a vylepšeným vlastnou jedinečnou vôňou čím sa stane výnimočným aký sa nikde inde obstarať nedá. Výrazne tým prispejeme kvalite a vzhľadu svojich vlasov, čo sa nám odvďačí obdivom a možno aj závistlivými pohľadmi priateľov.