Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Okrúhle stoly

Okrúhle stoly

Okrúhle stoly

Prvá zaznamenaná zmienka o okrúhlych stoloch je už v období stredoveku za vlády kráľa Artuša, keď sa za týmto stolom schádzali kráľ a jeho najväčší dôverníci. Tento stôl využívali pretože sa nedalo jednoznačne určiť kde je „vrch“ a kde „koniec“ stola a vyvolávalo to atmosféru rovnocennosti, aj kvôli tejto skutočnosti sa nikto necítil byť nižšie postavený ako tí druhí.

Okrúhle stoly sú vynikajúcim bytovým moderným doplnkom, ktorý interiér vášho bytu alebo domu neuveriteľne oživí, a vyvolá príjemný estetický zážitok každej vašej návšteve. Rovnako sú tieto stoly vhodné na trávenie a spestrenie napríklad rodinného večera strávených pri spoločenských hrách. Tieto stoly sa využívajú najmä vo veľkých spoločenských miestnostiach alebo sálach kde sa usporadúvajú rôzne bankety či večierky.

Okrúhle stolyStoly tohto typu sú vyrobené z veľmi kvalitného a výborne opracovaného masívneho dreva ako je napríklad orech, dub alebo jelša a na vrchu stola je zvyčajne upevnené hrubé približne 5 milimetrové sklo, výnimočne drevo.

Veľkosť takéhoto stolu záleží iba na zákazníkovi akú veľkosť si vyberie. Vyrábajú sa stoly s priemerom 50 centimetrov, ktoré spadajú do nižšej cenovej kategórie ale vyrábajú sa aj stoly s priemerom 200 centimetrov ktoré ale pre bežného človeka cenovo skoro nedostupné. Ak máte záujem o takýto veľký stôl tak existujú rôzne firmy, ktoré ich prenajímajú.
Dúfam že som vám pri výbere nového okrúhleho stolíka pomohol.