Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Obuv Partizánske

Obuv Partizánske

Obuv Partizánske

Na našom rozlohou maličkom Slovensku bol v minulosti rozšírený priemysel rôznych odvetví. Jednou z hlavných dôvodov prosperity bola povestná slovenská pracovitosť. Nebolo to inak ani v kožiarskom priemysle, z ktorého sa začala odvíjať aj výroba obuvi založená v mestách Bardejov či Partizánske.

Mesto Partizánske založil Ján Baťa brat známeho obuvníckeho továrnika Tomáša, s tým že poskytne tunajším obyvateľom prácu v ním založenej obuvníckej továrni. Od roku 1939 kedy vznikla v tomto meste továreň na výrobu obuvi je to mesto každý spája s  prívlastkom obuvnícke.

Obuv PartizánskePočas minulého režimu sa tu vyrábali všetky druhy topánok pre všetky vrstvy obyvateľstva v bývalom Československu z exportom do okolitých krajín. Táto skoro tradícia pretrvala až do dneška hoci už nie v tak rozšírenom meradle. Je to škoda lebo obuv vyrobená v Partizánskom bola na vysokej kvalitatívnej úrovni hlavne z domácich zdrojov.

V dnešnej dobe tu nájdene tak isto ako v každom meste na Slovensku predajne obuvi ponúkajúce široký sortiment výrobkov značiek z celého sveta. Nezaostáva ani domáca výroba zastúpená firmou Kral, ktorá sa zaoberá výrobou pracovnej a bezpečnostnej obuvi, ako aj pracovných ochranných pomôcok. Jedná sa o veľmi kvalitnú profesionálnu obuv, vyrábanú najnovším technologickým postupom dodávanú na domáci a zahraničný trh. Svoj sortiment firma rozšírila aj o výrobu zdravotníckej obuvi.

Mesto Partizánske teda ostalo verné svojej povesti a tradícii a zostáva naďalej obuvníckym mesto.