Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Oblúkové záclony

Oblúkové záclony

Oblúkové záclony

Ani netreba veľmi zdôrazňovať, ako sme v dnešnej dobe obklopovaní neskutočným množstvom všetkých výrobkov. Človek má neraz na výber z toľkých variácií a typov, až si nevie vybrať.

Doplnky do domácností sú špecifickou kategóriou. Každý má iný vkus, a preto je týchto doplnkov o to viac. Oblúkové záclony, sú len jedným druhom záclon, ktoré sú zase len jedným spôsobom, ktorým sa dá zakryť okno. Dokonca aj oblúkových záclon je nespočetné množstvo, z ktorých si môžete vybrať.

Oblúkové záclonyNiektorí hľadajú čo najmodernejšie riešenie do svojich bytov a domov, iní uprednostňujú tradičnejšie riešenia. Obchodníci prinášajú na trh samozrejme tie najmodernejšie kúsky, ale nezabúdajú aj na tých tradičnejších. V poslednej dobe totiž prichádza do módy návrat k starším štýlom.

Oblúkové záclony sú práve z tých tradičnejších. Sú špecifické nielen svojim oblúkovým okrajom, ale tiež ich dĺžkou. Prevažná väčšina záclon totiž svojou dĺžkou presahuje okno, takže zabraňuje prenikaniu akéhokoľvek svetla dovnútra a tiež pohľadom zvedavcov.

Tu opäť spomeniem veľký výber, takže sú samozrejme aj záclony, ktoré prepúšťajú svetlo a podobne. V porovnaní s týmito záclonami, je dĺžka oblúkových záclon kratšia ako dĺžka okna. Prináša to hneď niekoľko výhod. Po prvé, do bytu alebo domu preniká aj cez záclony aspoň nejaká časť svetla, a po druhé, odokrývajú časť okna s parapetnou doskou, čo sa dá veľmi vkusne a esteticky využiť a práve preto ľudia obľubujú tento typ záclon. Môžu totiž vystaviť svoje kvety a doplnky, ale aj poukázať na pekné záclony.

Ako už bolo spomenuté, oblúkových záclon je viacero druhov. Oblúkov na záclone je buď niekoľko, alebo pozostáva len z jedného veľkého. Čo sa týka materiálu, nie je problém zohnať aký chcete a to isté platí aj pre vzory.

Ak ste teda tradičnejší typ, oblúkové záclony sú skvelým výberom.