Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Obliečky na paplóny

Obliečky na paplóny

Obliečky na paplóny

V súčasnosti predajci ponúkajú veľkú paletu druhov obliečok na paplóny v rôznych farebných prevedenia a z rôznych materálov. Při nákupe si ale muíme dávať pozor, na pultoch sa vyskytujú rôzne značky, navyše z rôznych materiálov.

Niekoľko najznámejších druhov obliečok:

Damaškové obliečky: Sú obliečky ušité z damašku. Damašek  je označenie pre jednofarebnú tkaninu vyrobenú z hodvábnych a ľanových priadzi. Je to najtrvácnejší materiál z ktorého sa vyrábajú obliečky. Gramáž damašku je 150g/m2. Perie sa až na 90°C a pri bežnom používaní obliečka zachováva svoju kvalitu desiatky rokov. Oliečky z damašku sú vhodné pre ubytovacie zariadenia.

Obliečky na paplónySaténové obliečky: Luxusné obliečky z balneného saténu sú dnes k dispozícií za oveľa menšiu cenu než kedysi. Saténové obliečky majú elegantný vzhľad s decentným leskom, obliečky sú jemné, príjemné hebké na dotyk. Vyrábajú sa z 100%-nej bavlny. Majú praktické zapínanie na zips.

Krepové obliečky: Krepové posteľné obliečky z vysokokvalitnej 100%-nej bavlny s klasickým krepovaním. Tieto posteľné obličky sú nenáročné na údržbu, májú nežehlivú úpravu. Tieto posteľné obliečky sú hrubé, májú gramáž až 145g/m2. Sú vzdušné a príjemné na dotyk. Je to ideálna voľba pre tých, ktorý ocenia pohodlie a praktickosť. Obliečky sa nežehlia, čo vám ušetrí čas aj peniaze. Majú trvácne farby, ktoré zostávajú zachované aj po mnohých praniach.

Obľúbeným materiálom je aj flanel a bavlna.