Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Netradičné svadobné šaty

Netradičné svadobné šaty

Netradičné svadobné šaty

Významné situácie v živote každej ženy si vyžadujú dodržiavanie tradícií. Tieto tradície sú úzko späté s našou kultúrou a každý sa k nim snaží priblížiť čo najbližšie. Ak sa chce niekto vyhnúť predpísaním pravidlám, ak to tak možno nazvať, musí si byť vedomí aj kritiky zo strany starších, pre ktorých sú tradície v mnohých prípadoch posvätné.

Najčastejšie je badať dodržiavanie pri príprave svadby a v priebehu celej tejto slávnostnej príležitosti. Je to už pravidlom, že žena sa za svoj život vydáva iba raz a tak je potrebné, aby všetko vyzeralo dokonale. Od svadobného stola až po nevestu samú. Pre ňu sú najdôležitejšie šaty, ktoré sa počas celého dňa stávajú stredom pozornosti pre všetkých zúčastnených. Preto ak chce nevesta byť neustále pod drobnohľadom každého je výber šiat prioritou. Mnohé dámy sa v dnešnej dobe neuspokoja s klasickým tvarom svadobných šiat. Pre nich sú najlepšou voľbou netradičné svadobné šaty, ktoré ich požiadavkám stopercentne vyhovejú.

Netradičné svadobné šatyNávrhári a dizajnéri z oblasti svadobných šiat sa neraz viac venujú návrhom netradičných svadobných šiat. Dopyt po týchto šatách je nesmierne vyšší ako po klasike. Zásluhu na tom má aj doba, v ktorej žijeme, pretože si vyžaduje neustále niečo nové. Experimentovanie v oblasti svadobných šiat je nekonečné a tak sa nestane, aby sa v kolekciách objavili šaty, ktoré sa aspoň v časti podobajú. Na to si výrobcovia dávajú pozor a sledujú trh a podľa toho kreslia svoje návrhy.

Pred pár rokmi si nikto nedokázal ani predstaviť, žeby sa do svadobných šiat mohol dostať korzet. Dnes je to už pravidlom a netradičné šaty sa bez korzetu ani nevyskytujú. Vôbec by nikoho ani nenapadlo, že svadobné šaty môžu byť kratšie ako obvykle. A predsa sa nájdu kusy, ktorých dĺžka je rôzna. Dĺžkou sa zo šiat stávajú netradičné, pretože tradične sú šaty dlhé až po topánky.

Kombinácia rovných šiat po kolená s korzetom a lodičkami je dokonalou voľbou pre nevesty, ktoré nechcú byť tuctové. Ako doplnok poslúži perlový náhrdelník a ozdoba do vlasov v tvare kvetu. Okrem skracovania šiat sa experimentuje aj vo farbách. Tie nemusia byť prísne biele, ale siaha sa už po zlatej či béžovej farbe.