Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Nechty na nohách

Nechty na nohách

Nechty na nohách

Modeláž nechtov na nohách je najžiadanejšia v období letných mesiacov. Táto modeláž prebieha podobne ako modeláž gélových nechtov na rukách, ibaže je časovo mierne náročnejšia. Ženy musia prísť do štúdia na modeláž s čistými nohami, najlepšie po pedikúre, samozrejme to nie je podmienkou.

Modeláž nechtov na vaších nohách vydrží približne 2 až 3 mesiace, pretože nechty na nohách rastú o dosť pomalšie ako nechty na rukách. To znamená, že môžete mať krásne gélové nechty na nohách počas celého leta len pri jednej, nanajvýš dvoch návštevách nechtového štúdia.

Nechty na noháchPonuka motívou je rovnako pestrá, ako ponuka pri modeláži gélových nechtov na rukách. V súčasnej dobe však vznikajú otázky, či nehrozí nechtom zvýšený výskyt mykotických ochorení. Takéto obavy nehrozia v prípade, ak sa rozhodnete pre pedikérske gély – napr. Pedi Builder Pink,alebo Pedi Clear Pink od Astra Nail’s, ktoré sú obohatené o antifugicídne komponenty a preventívne tak chránia nechty na nohách pred väčšinou plesňových a hubovitých ochorení.

Ďalšou obavou je, či sa modelované nechty „zmestia“ pri odrastaní do topánok. Nechty na nohách rastú pomalšie než na rukách ako už bolo spomínané vyššie, preto sa tak často nemusia skracovať pilníkom a dopĺňať. Naopak, modelácia na nohách má oveľa viac výhod, ktoré ocenia hlavne „majiteľky“ trvalo deformovaných nechtov vplivom infekcií, alebo ich mechanickým poškodením. Dokonca modelácia dokáže v niektorých prípadoch účinne vyriešiť aj problém pri zarastaní vaších nechtov.

Postup takéhoto „zákroku“ je vcelku jednoduchý a dosť podobný tomu na rukách. Prvá je dezimfekcia, potom sa zatlačí a ošetrí kožička pri nechtoch. Nasleduje úprava tvaru a dĺžky nechtov a prebrúsenie nechtovej platiničky, nalepenie umelých tipov na palce (len ak treba), opäť prebrúsenie, gélová špička farebným gélom + zdobenie, alebo lakovanie, primer, gél a opätovné ošetrenie kožičky jemým olejčekom.