Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Nechty Bratislava

Nechty Bratislava

Nechty Bratislava

Nechty sú naše ochranné panciere prstov. Ako vlasy, tak aj nechty pozostávajú z keratínu. Zdravý necht má hladký, mierne lesklý povrch a je elastický. Keď necht prerastie konček prsta, dostáva bielu farbu. Jeho farba sa však môže meniť, napr. u fajčiarov sa mení na žlto.

Tam kde necht vyrastá je nechtová kožtička, ktorá má za úlohu chrániť koreň. Nad kožtičkou sa tvorí takzvaný mesiačik, ktorý by mal pri zdravom nechte tvoriť asi jednu osminu jeho bežnej dĺžky. Ak sa však necht zmení, príčinou môže byť pôsobenie vonkajších vplyvov, alebo zmeny v našom vnútri.

Nechty BratislavaVäčšina z nás nevenuje svojim nechtom dostatočnú pozornosť. Ak sú príliš dlhé, jednoducho ich odstrihneme a ak sa ošúpe lak, použijeme odlakovač a je po probléme. A pritom si zaslúžia omnoho viacej pozornosti. Nechty ním svojou formou, štruktúrou a sfarbením ukazujú čo sa v našom tele odohráva a s akými ochoreniami bojujeme. Ak si predstavíme, že nechty narastú za mesiac 3 milimetre, vieme si ľahko prečítať, aké choroby nás trápia. Nechty fungujú ako zrkadlo nášho zdravia.

Choroby zanechávajú odtlačky prstov. V končekoch prstov máme nespočetné nervové zakončenia, ktoré nám umožňujú hmatať. Aj oblasť rastu nechtov je posypaná nervami a cievkami. Rôzne ochorenia, ktoré trápia naše telo, zhoršujú funkciu nervov alebo ich prekrvenie. Záleží od závažnosti alebo druhu choroby, ako sa nechty zmenia: zmeniť sa môže tvar, farba, stabilita či forma. Ale i nechty samotné môžu ochorieť: kvasinky, huby, chemikálie, baktérie či zranenia atď. To všetko im môže veľmi ublížiť.

Preto je vhodné, v rámci vlastného zdravia  veľkú časť zásahov do nechtov prenechať na odborníkov. Dnes existuje množstvo salónov zaoberajúcich sa starostlivosťou o nechty. Ich ponuka aj služby sa častokrát podstatne líšia, preto je vhodné nájisť si kvalitný nechtový salón. V Bratislave je v súčasnosti veľké množstvo nechtových salónov.