Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Najlacnejšie plastové okná

Najlacnejšie plastové okná

Najlacnejšie plastové okná

V súčasnosti poskytujú plastové okná vylepšenú kvalitu profilov, okenných výplní a vyspelú technológiu. Tak isto je dnes veľký dopit po plastových oknách a tým pádom trh ponúka široký výber plastových okien s rôznou kvalitou. Dôležité je byť obozretný pri výbere plastových okien a jednotlivé ponuky vyhodnocovať z rôznych hľadísk.

Pre množstvo ľudí je dnes pri výbere plastových okien hlavným kritériom cena. Ale aj tu, jako v akejkoľvek inej oblasti vôčšinou platí, skutočnosť, že čím sú plastové okná lacnejšie, tým zákonite strácajú na kvalite. Tak isto ako činsky textil v obchodoch je málokedy kvalitný a tvarovo stále ani lacné plastové okná nemôžu byť z kvalitného materiálu.

Najlacnejšie plastové oknáU plastových okien je nebezpečenstvo tým vôčšie, pretože na prvý pohaľad môžu pôsobiť veľmi kvalitne, ale prípadné vady sa objavia až po určitom časovom období. Aj u nás vznikjú skoro denne nové firmy ktoré ponúkajú svoje plastové okná. Veľká rivalita núti firmy konkurovať s cenami, často aj na úkor kvality svojich výrobkov. Preto je nutné si všímať hlavne typ profilu, kovania, presklenia a dolnkov.

Rozlišujeme niekoľko kvalitatívnych znakov plastových okien. Medzi ne patria: typ a kvalita profilu a kovovej výstuhy, typ a kvalita kovania, presklania a doplnkov. Profily plastových okien sú vyrobené z tvarovo stáleho plastu – PVC. Kedysi boli používané trojkomorové plastové profily, dnes sú štandardom 4, 5, 6 komorové profily.

Dôraz je potrebné klásť na ležitú aj kovovú výstuhu plastových okien, ktoré zabezpečujú tvarovú stálosť konštrukcie. Najčastejšie sú používané lacné hliníkové výstuhy, drahšie ale kvalitnejšie sú kovové výstuhy okien z ušľachtilej ocele, a momentálne najvyššiu kvalitu zabezpečia uzavreté železné výstuhy.

Medzi svetovo najuznávanejšie profily plastových okien patria napríklad kvalitné (zvôčša nemecké) profily ALUPLAST, VEKA, GEALAN, REHAU, Internova, KBE, Salamander a Schuco.