Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Nafukovacie matrace

Nafukovacie matrace

Nafukovacie matrace

Nafúknuté v priebehu pár minút, veľmi pohodlné a rýchlo spratné. Reč je o nafukovacích matracoch.

Nelíšia sa veľkosťou ani využiteľnosťou od bežných matracov, no majú svoje výhody. Jednoducho ich je možné využiť pri kempovaní v prírode pod stanom miesto karimatky, ale aj v byte, keď príde nečakaná návšteva. Máloktoré domácnosti majú také predispozície, aby poskytli jednu voľnú izbu či niekoľko postelí pre hostí. Nafukovací matrac sa vždy zíde do nečakaných situácií alebo len k príjemnému sledovaniu televízie v obývačke a na chate.

Nafukovacie matraceAni spôsob skladovania nie je zložitý. Niektoré matrace je možné kúpiť s automatickou elektrickou pumpou, alebo si stačí zadovážiť ručnú pumpu, ktorá bežne stojí od 14 eur a akumulátorový motorček od 35 eur. Sfúknutý matrac dokáže spratať dospelý aj dieťa. Jednoducho sa nie len nafukuje, ale aj skladá, a potom ho stačí iba odložiť do skrine a znovu sa šetrí potrebný priestor.

Podmienkou nie je single matrac, na trhu nájdeme nafukovacie matrace aj pre dvoch. Pre kvalitný spánok sú tieto matrace väčšinou upravené dvoma vzduchovými komorami, ktoré zabraňujú húpaniu počas spánku a budeniu partnera.

Cena závisí od kvality nafukovacieho matracu, od jeho povrchu a veľkosti. Bežné single matrace stoja od 9 do 35 eur a matrace pre dvoch zvyčajne dostať za dvojnásobnú cenu.