Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Nadmerná obuv

Nadmerná obuv

Nadmerná obuv

Nie je zriedkavé ak sa medzi populáciou vyskytnú jedinci nadmerného vzrastu. Je to štandardná odchýlka rastového hormónu čo má za následok takýto efekt. Títo ľudia majú nielen problém z neustálych pohľadov „normálnych“ obyvateľov ale problém majú aj s konfekciou.

Ich parametrom sa ale výrobcovia prispôsobujú ale dá to trocha námahy než si tú svoju veľkosť nájdu. Horšie je to z obuvou. Nie všetci výrobcovia sa zaoberajú touto neštandardnou veľkosťou  ale keďže takýchto ľudí nie je až tak zanedbateľný počet spoločnosti na výrobu obuvi rozširujú svoju výrobu aj o nadmernú obuv. Zväčša sa jedná o firmy na výrobu športovej obuvi, lebo ako je známe najmä basketbalisti patria do kategórie ľudí z nadrozmernou dĺžkou chodidla.

Nadmerná obuvNie je ale stopercentným pravidlom , že nadmerné veľkosti obuvi nosia len mimoriadne vysoký jedinci. Veľkosť chodidla 41 a viac môžu dosiahnuť aj muži bežného vzrastu. Je pravdou, že v nadmernej obuvi nie je taký výber ako v klasických veľkostiach ale čo sa týka športovej obuvi, či už sú to rôzne tenisky alebo mokasíny, ľudia s nadmernými chodidlami si majú z čoho vybrať.

Už aj na našom trhu existujú firmy, ktoré vyrábajú a  dodávajú odberateľom špecializujúcim sa predajom takéhoto druhu obuvi, dámsku obuv vo veľkostiach 41 – 45 a mužskú obuv vo veľkostiach 46 – 51 a na prianie zákazníka dokážu vyrobiť túto obuv do veľkosti 54. Dodávajú k svojim výrobkom aj doplnky ako ponožky, vložky, pre dámy pančušky a pod. Firmy vyrábajúce takúto obuv venujú mimoriadnu pozornosť na  bezpečnosť nosenia tejto obuvi, jej ideálnemu tvarovaniu z dôvodu nadmerného zaťaženia hlavne ak sa jedná obuv pracovnú. Niežeby pri klasickej obuvi tieto atribúty zanedbávali ale keďže sa jedná o obuv vystavenú pri nosení extrémnym podmienkam je nutné túto skutočnosť rešpektovať.

Nesmieme ale opomenúť, že nadmerná obuv neznamená len obuv pre ľudí z nadmernou veľkosťou chodidiel je to taktiež obuv vyrábaná aj pre ľudí s rôznymi vývojovými resp. poúrazovými  deformáciami chodidiel, ktorá im napomáha ľahšie znášať svoj celoživotný osud.