Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Nábytok z masívu

Nábytok z masívu

Nábytok z masívu

Máte radi prírodu a chcete ju nejako dostať do vášho domova? Riešením je použitie prírodného materiálu pri výrobe nábytku – teda žiadna drevotrieska, len masív.

Nábytok z masívu je štýl, ktorý nestarne. Patrí ku klasikám v rámci zariaďovania interiéru domov, hlavne kvôli svojej kvalite a pevnej konštrukcii, odolnosti, dlhej životnosti a taktiež kvôli vynikajúcemu vzhľadu. Môžete sa o tom presvedčiť, keď zájdete na návštevu k starým rodičom a pozriete sa na ich staré skrine vyrobené z masívu – tieto skrine už prežili niekoľko desaťročí, no ich pevnosť sa nezmenila.

Nábytok z masívuAk neviete ako ho získať, môžete skúsiť predajňu nábytku vo vašom meste alebo môžete prehliadnuť internetové obchody. Nájdete aj obchody, kde vám vyrobia nábytok z masívu na mieru a dovezú až k vám domov.

Z masívu sa najčastejšie vyskytujú interiérové aj exteriérové dvere, v rámci nábytkov sú to kuchynské linky, spálňové skrine, jedálenský nábytok, obývačky, komody, postele, stoly, police a iné. Teda z masívu sa vyrába nábytok do každej izby.

Materiál používaný na jeho výrobu je borovicové, jelšové alebo dubové drevo. Používajú sa aj exotické materiály ako indický palisander, mango a iné. Ďalším dôležitým faktorom je povrchové spracovanie dreva, ako aj odtieň. Pri správnom výbere vytvoríte tú pravú atmosféru vášho domova.

Čoraz častejšie môžete nábytok z masívu vidieť v záhradách. Keďže ide čisto o prírodný materiál, je pre záhradu ako stvorený, na rozdiel od plastového alebo hliníkového nábytku, ktorých výhody oproti masívu sú jedine v ich nízkej cene. Takto zažijete pri grilovačke príjemný večer s rodinou, o akom sa vám ani nesnívalo.