Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Molitanové matrace

Molitanové matrace

Molitanové matrace

Matrace na postele sa vyrábajú z rôznych materiálov. Práve molitanové matrace patria do kategórie s nižšou cenovou reláciou.

Molitan sa nepoužíva len na výrobu matracov ale aj iných vecí ako je napríklad čalúnenie či izolácia.Molitan sa vyrába o rôznych hustotách ale zväčša je to od 18 do 30 kg na m³. Od hustoty molitanu závisí aj tvrdosť matracu. Molitan sa vyrába na rozhraní  odporu proti stlačeniu od 1,6 do 4 kPa.

Molitanové matraceMolitan pre matrace je vhodnejší ten s väčším odporom proti stlačeniu.V dnešnej dobe sú molitanové matrace už zastarané a už sa vyrábajú v omnoho menších množstvách ako kedysi.

Matrace z molitanu nahradili matrace z pamäťovej peny, ktorá je nielen pohodlná na dotyk ale aj počas spánku chráni vašu chrbticu a krk pretože sa dokonale prispôsobia tvaru vášho tela. Takéto matrace vyrába napríklad svetoznáma firma Dormeo pochádzajúca zo Švajčiarska, ktorá sa špecializuje na výrobu ortopedických produktov.

Klasický molitanový matrac má bavlnený povrch, ktorý je zvyčajne snímateľný a na boku matraca sa nachádza buď klasický zips alebo suchý zips aby používateľ tohto matraca s ním mohol ľahšie manipulovať keď chce napríklad matrac vyprať prípadne vymeniť poťah.Dúfam, že pomocou tohto článku som vám pomohol pri výbere toho správneho matraca.