Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Modré šaty

Modré šaty

Modré šaty

Modrá farba a jej odtiene, popri klasickej bielej a čiernej, patria medzi najobľúbenejšie a najkrajšie farby. Vyjadruje múdrosť a inteligenciu, ale na druhej strane smútok, samotu a depresiu. Svojím chladivým účinkom dokáže upokojovať.  Modrá farba, okrem toho, že je považovaná za kráľovskú, symbolizuje stálosť a vieru. Je farbou oblohy a oceánu.

Ak sa chystáte na pracovný pohovor či na inú dôležitú schôdzku, modré šaty môžu byť dobrým pomocníkom. Modrá totiž vyvoláva pocit pokoja, priateľstva a uľahčuje komunikáciu. Budete pôsobiť ako lojálna osoba. Tmavomodrá navodzuje rešpekt, ale zároveň aj príjemný pocit istoty.

Modré šatyModrá je obľúbená aj v radoch známych osobností. Napríklad Michelle Obamová, manželka prezidenta USA, nedávno okúzlila svojimi modrými šatami s jedným ramienkom a strieborným opaskom na prepychovej štátnej večeri.

Na modré šaty stavili aj slovenské osobnosti, ktoré sa predviedli počas filmového festivalu v Karlových Varoch. Najpôsobivejší outfit mala na sebe herečka Martha Issová. Lesklé tyrkysové šaty s hnedokrémovou čipkou a doplnkami, pôsobili veľmi vkusne a módne.

V horúcich letných mesiacoch je modrá farba šiat veľmi príjemnou voľbou. Samotná farba pôsobí chladivo a v spojený s ľahkým materiálom je ideálnym odevom.

K modrým šatám ladia odtiene fialovej, modrej, zelenej, tyrkysovej, ale aj žltej, oranžovej, červenej, ružovej i béžovej farby. Paleta je skutočne pestrá. Ak chcete pôsobiť sviežo môžete zvoliť doplnky zelenej alebo tyrkysovej farby. Modrá v kombinácii s červenou vyvoláva silný efekt. Žltá a oranžová sú najviac kontrastné farby, pôsobia dynamicky. Ružové doplnky dodajú ženskejší ráz. Béžová vyzerá klasicky, nič ňou nepokazíte, ale zároveň ani príliš nezvýraznite.