Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Módne topánky

Módne topánky

Módne topánky

Medzi veľkú obľubu mnohých ľudí patrí nakupovanie topánok. Je to činnosť pri ktorej máme veľmi dobrý pocit už len z toho, že kým si nejaké topánky vyberieme vyskúšame mnoho iných.

Nakupovanie topánok je veľmi úzko späté s momentálnym módnym trendom. Sú akoby zrkadlom aktuálnej módy a je veľmi dôležité ladenie topánok s oblečením. Pri zlom vkuse často pokazia veľmi dobrý celkový outfit. Množstvo predajní , butikov či špecializovaných  obchodných domov ponúkajúcich obuv, ktorých je v každom meste dostatok, ale to ešte  nezaručuje, že tam nájdeme aj módnu obuv.

Módne topánkySlovo módna obuv je dosť široký pojem a záleží na tom akej vekovej kategórii je určená. Mladý ľudia pod pojmom módna obuv chápu tú ktorú predurčuje ich životný štýl alebo ku ktorej komunite sa zaraďujú. Pre „emákov“  z určitosťou nie sú módne topánky vyznávačov iných hudobných štýlov alebo celkovo ľudí, ktorí majú iné postoje k životu a pohľad naň. Čiže možno povedať, že výber módnej obuvi  je vecou  postoja k danému obdobiu života a každý z nás tým musí prejsť.

K módnej obuvi dnes vo všeobecnosti patrí obuv na platforme ak hovoríme o dámskej obuvi. Alebo obuv, ktorá ma na sebe „zver“ to znamená leopardie či tigrie vzory. Asi snáď snom každej ženy je vlastniť topánky trochu „crazy“. A medzi ne rozhodne patria módne topánky z dielne francúzskeho milovníka obuvi Christiana Louboutina. Tento kúzelník sa preslávil hlavne svojou červenou podrážkou, ktorá oživí aj možno nudné čierne či hnedé botičky. Touto ideou sa nechali inšpirovať aj ostatní výrobcovia menej zvučného mena a toho výsledkom je, že v obchodoch dnes nájdeme obuv a pestrými podrážkami od žltej cez zelenú až po fialovú.

Medzi ďalšiu módnu vychytávku patrí skĺbenie vychádzkovej obuvi a tradičného doplnku spoločenskej obuvi – opätku. Teniska na opätku dnes nie je nič výnimočné. Aj napriek predsudkom sa zdá, že je medzi ženami každého veku veľmi obľúbenou. Samozrejme nejde o klasickú tenisku typ napr. tenniswear ale o úpravu dnes tak opäť populárnych „čiňaniek“. Tento typ udrel na strunu ženám, ktoré patria medzi športové typy, ale nepovedia nie ani obuvi ne vyššom opätku.

Keďže dnes je móda asi mixom všetkého čo už bolo, tak prirodzene je dnes módne asi všetko. Nič nie je absolútne out a teda žiadnou kombináciou oblečenia či obuvi nepokazíme nič. A keď tak možno práve my budeme tí, ktorí budú inšpiráciou pre uberanie sveta módy.