Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Moderné záclony

Moderné záclony

Moderné záclony

Záclony sú neodmysliteľnou súčasťou každého bytu či domu. Plnia estetickú a praktickú funkciu. Skrášľujú byt a bránia ostatným ľuďom aby vám doň pozerali.

Klasické záclony boli biele. Líšili sa iba v tvorivosti ohľadne čipiek, ktoré ich zdobili. Hoci čipka je stále tolerovaná, zďaleka už nespĺňa predstavu modernosti a účelnosti.

Moderné záclonyModerné záclony ďaleko viac pracujú s farbou ako nástrojom umeleckého prejavu. Farby sú zvyčajne konzervatívne, čo sa týka ich obsahu, a extravagantné ich odtieňom. V móde sú výrazné a sýte farby, ktoré stoja v kontraste s rôznymi ďalšími prvkami zariadenia bytu.

Obchody dnes ponúkajú skutočne veľké množstvo druhov záclon i závesov, počnúc od klasických materiálov a vzorov po najmodernejšie, až mierne extravagantné. Všetko záleží od vkusu a štýlu zariadenia bytu.

Vyberať môžete z najrôznejších dĺžok, od krátkych len do jednej tretiny okna, po dlhé až po zem. Stále prevláda klasická biela farba čistoty, ale moderné sú aj svetlé pastelové farby. Len musíte počítať s tým, že tieto záclony uberú interiéru trošku svetla. Samozrejme, platí čím tmavšia záclona, tým menej svetla. Z materiálov sú najobľúbenejšie záclony z umelých vláken, ale módnym trendom sú aj tkané záclony.

Záclony tiež možno dostať aj s rôznymi vytlačenými farebnými motívmi, ktoré sa hodia najmä do detských izieb (ide tu hlavne o rozprávkové postavičky a zvieratká), alebo do kuchyne. V iných miestnostiach môžu potlače pôsobiť trošku gýčovo.

Veľmi obľúbenými modernými záclonami sú tzv. povrázkové či šnúrkové záclony. Tento typ záclony je tvorené množstvom visiacich šnúrok, ktoré dodávajú záclone čosi veľmi osobité a zvláštne.

K záclonám neodmysliteľne patria závesy. Tie by mali farebene laďiť s celkovou farebnosťou.