Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Moderné spálne

Moderné spálne

Moderné spálne

Spálňa je pravdepodobne najobľúbenejšia miestnosť celého bytu alebo domu. Je to miesto, kde sa máme cítiť príjemne a pohodlne. Pýtate sa prečo? Veď to je úplne jednoduché. Trávime v nej predsa až tretinu  svojho života  a to už je čo povedať. Ak chceme byť ráno fit, mať zdravú myseľ a telo,  musí naša spálňa dýchať krásou a nevšednou atmosférou.

Spálňa je miesto relaxu, spánku, dlhých príjemných rozhovorov,  intímnych chvíľ, niekedy samozrejme aj výmenou názorov ale hlavne je to naše jedinečné, útulné hniezdočko lásky. Preto by sme v žiadnom prípade nemali podceňovať zariadenie,  originalitu,  farbu a celkový dojem.

Moderné spálneDôraz pri výbere nábytku do modernej spálne sa kladie hlavne na materiál a farebnosť. Ako to bolo v minulosti( dnes to tiež nie je inak), drevo je najvychytanejším materiálom pre zariadenie našej spálne. Na odbyt ide nábytok najviac z bukového  masívu, brezy a aj borovice. Plast a kov si tiež zastane istá časť ľudí,  ale predsa z dreva akoby sálalo viac tepla a útulnosti v našom domove. Do popredia sa dostávajú celočalúnené a koženkové manželské postele. Moderné sú práve tie, ktoré majú aj úložný priestor( matrace sa zdvihnú, ale existujú aj zasúvacie periniaky  na koliečkách).

Moderné zmýšľanie našich šikovných výrobcov postelí  vzbudzuje u ľudí vyskúšať elektricky polohovateľné rošty. Pri výbere nášho lôžka nemôžeme pozerať iba na eleganciu postele a matracov, ale hlavne musíme zvážiť kvalitu matraca. Výborné sú napríklad anatomické matrace z prírodných materiálov,  prepúšťajú vzduch a perfektne sa prispôsobia nášmu telu.

Ak sme spachtoši a nechce sa nám v noci behať napríklad pre pohár vody, isto oceníme nočné stolíky samozrejme aj s nejakou tou nočnou lampičkou. Musíme myslieť tiež na to, že spálňe neprepchávame zbytočnými skriňami alebo iným nábytkom, lebo budú  pôsobiť veľmi stiesnene a to rozhodne nepridáva na pohodlnosti  ani na estetickosti. V  spálni sa určite ujme konferenčný stolík a nevyhnutný je pre dámy toaletný stolík so zrkadlom. Ku efektným doplnkom  tejto izby patria komody,  malé ale aj väčšie.

Vstavané skrine do spálne rozhodne  patria- sú vkusné a praktické. Vnútro vstavaných skríň vypĺňa mnoho zavesných systémov, políc a zásuviek-  kde sa môže ukladať spodná bielizeň. Úplnu harmóniu našej izby  dodá zelený odtieň, pretože pôsobí upokojujúco, ale nemusíme sa brániť ani odvážnejším farbám, akou je fialová, bordová(vzbudzuje vášeň), alebo dokonca aj hnedá.

Už trošku staršou novinkou na trhu sú bodové, najlepšie ledkové svetlá, ušetríme nimi oveľa viac energie a pôsobia elegantnejšie ako zastaralé veľké lustre.  Ak je teda nábytok z dreva, prirodzene  najviac k nemu ladí plávajúca podlaha.