Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Melírované vlasy

Melírované vlasy

Melírované vlasy

Zmena je život, hovorí sa, častými zmenami prechádzajú zväčša aj farbené vlasy. Rozhodli ste sa dať svojím vlasom novší šat? Dajte pozor aby ste použili kvalitné výrobky a farbili vlasy šetrným spôsobom, lebo namiesto krásnych vlasov Vám môžu zostať len oči pre plač.

Nesprávnym zosvetľovaním si môžete vlasy veľmi poškodiť. Stratia svoju kvalitu a lesk. Začnú sa štiepať končeky, v horšom prípade aj celé vlasy. Ak ich nechcete príliš zaťažiť, zosvetlite si len končeky vlasov. Na svetlé vlasy postačia aj tónovacie prípravky. Náhradnou alternatívou na zosvetlenie vlasov môže byť odvar z harmančeka alebo kamiliek. Používa sa aj citrónová šťava, ktorá má intenzívny zosvetľovací účinok, ale zároveň dosť vysušuje vlasy. Známa je aj oplachová kúra z aspirínu. Do vody rozpustíte 2 až 3 tabletky aspirínu a opláchnete týmto roztokom vlasy namiesto kondicionéru. Tieto metódy dodajú Vašim vlasom pekný odtieň a lesk.

Melírované vlasyMelírovanie je zafarbenie alebo zosvetlenie len niektorých pramienkov vlasov. Melírovanie je možné robiť viacerými metódami. Najčastejším spôsobom je melírovanie pomocou čiapky. Vlasy sa vyčešú dozadu, navlečie sa čiapka a pomocou tenkých háčikov sa vyťahujú jednotlivé pramienky vlasov, na ktoré sa potom nanáša farba alebo zosvetľovač. Zväčša je tento postup možné použiť len u pánov, lebo majú kratšie vlasy. Pri dlhších vlasoch sa na melírovanie používa hrebeň, alebo sa pramene zabalia do fólií či špeciálnych papierov.

Keď Vám vlasy dorastú je lepšie si melírované vlasti dofarbovať, a nie opäť celé pramene farbiť. Toto pravidlo by sa malo dodržiavať aj pri celkovom farbení. S fénom a žehličkou treba zaobchádzať opatrne, pretože farbené vlasy sú na ne omnoho citlivejšie a ľahko sa poškodia.

Blond melír určite nepristane čiernym ani tmavohnedým vlasom, rovnako to platí aj v opačnom prípade, tmavý melír nie je vhodný pre ľudí s prirodzene svetlými vlasmi.

Ak s farbením nemáte príliš veľké skúsenosti. Vyskúšajte si to najskôr s tónovacími prostriedkami. V prípade, že sa Vám experimentovanie nevydarí, farbu si jednoducho vymyjete. Tónovacie prípravky sú zväčša určené na zvýraznenie prirodzenej farby vlasov, tá sa zmení len v malej miere. V obchode ich nájdete v podobe šampónov, krémov, alebo pien. Touto metódou sa vlasy nedajú zosvetľovať, pretože výrobky neobsahujú oxidačné prostriedky. Sú šetrné k vlasom.