Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Maturitné šaty

Maturitné šaty

Maturitné šaty

Pre rodičov chystajúcich sa na maturitný večierok svojej dcéry, v jej živote jeden z najdôležitejších okamžikov, je táto udalosť malou generálkou v mnohých prípadoch v blízkej budúcnosti nadchádzajúcej svadby. Naznačuje to jednoznačne výber maturitných šiat.

Už teraz nastáva tuhý imaginárny boj o originalitu tohto odevu. Každá, keďže je to prvá verejná prezentácia jej dospelosti chce vyzerať skutočne dospelo. Mnohé z nich premiérovo pred touto udalosťou navštívia skrášľovacie salóny a nie je výnimkou, že sa aj prvý krát odvážnejšie nalíčia.

Maturitné šatyNajpodstatnejšia je voľba šiat. Má to výhodu v tom, že dievčatá sa navzájom veľmi dobre poznajú a túto záležitosť medzi sebou rozoberú do najmenších detailov. Je preto vylúčená duplicita maturitných šiat hoci mnohé „triedne“ konkurentky museli zo svojho pôvodného zámeru upustiť. A ak nadíde deň „D“ a naše dcéry vstupujú sebavedomo jedna za druhou po boku spolužiakov a v svetle reflektorov do sály vyzerajú fakt ako hviezdy.

Hrdí otcovia pri pohľade na svoje dospelé dcéry už netrpezlivo čakajú na okamih, kedy moderátor večera vyzve na rodičovský tanec a dcéry si ich odvedú na tanečný parket. Už tu nastáva prvý dojem, a aj slzička v kútiku oka, že sa blíži čas kedy naše ratolesti opustia rodné hniezda  a v mnohých prípadoch sa budeme vídavať len na rodinných oslavách.