Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Matrace na mieru

Matrace na mieru

Matrace na mieru

V minulosti, keď sa vyrábali len typizované postele (rovnaké veľkosti) nebol problém s matracmi. Avšak dnes sa vyrábajú postele rôznych rozmerov, taktiež sa vyrábajú postele na mieru (podľa želania zákazníka) alebo nejaký šikovný domáci majster si dokáže posteľ vyrobiť aj sám. Tu však vzniká problém s matracmi.

Štandardné rozmery, ktoré môžeme bežne kúpiť v obchode sú buď veľké (tieto sú teda úplne nepoužiteľné) alebo malé (tieto je možné použiť ale kvôli matracu prichádzame a skutočnú veľkosť postele). Práve tu prichádzajú na rad firmy, ktoré nám vedia vyrobiť matrac presne na mieru.

Matrace na mieruČo sa týka matraca na mieru každého asi napadne rozmer. Ale nie je to len o tom. Pri vytváraní matraca na mieru môžeme rozhodnúť o viacerých parametroch. Spánkom strávime zhruba polovicu nášho života, tak prečo ho tráviť na nepohodlnom matraci z ktorého nás každé ráno bolí celé telo?

V rámci výberu parametrov matraca môžeme rozhodnúť napríklad o tom, do koľkých anatomických zón má byť matrac rozdelený (jednotlivo môžeme zvoliť tuhosti pre zóny), či majú vnútro tvoriť pružiny alebo napríklad doska z kokosového vlákna alebo doska z ľahčeného polyuretánu. Vrchná vrstva je zvyčajné robená z polyuretánu, zabezpečuje prevzdušnenie, odvod a reguláciu vodných pár, ale môže byt tvorená aj latexovou penou.