Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Mastné vlasy – šampón

Mastné vlasy – šampón

Mastné vlasy – šampón

Obdivujete reklamy, kde ženám vejú husté krásne vlasy? Keď sa však pozriete do zrkadla, zhrozíte sa a radšej si ich dáte do gumičky? Mastné vlasy nikdy nevyzerali dobre. Ak sa chcete pýšiť svojou korunou krásy a každú chvíľu si ich musíte zmývať, jednoducho máte problém s mastením vlasov a treba proti tomu zakročiť.

V prvom rade je potrebné poznať príčinu, samotného mastenia. Odborníci sa väčšinou zhodujú v názore, že aj tento problém súvisí s genetikou. Niektoré mazové žľazy produkujú príliš veľa mazu, čo spôsobuje nie len mastenie pokožky, ale aj rýchle mastenie vlasov. Žľazy sú v činnosti pri prílišnom teple. Či už sa človek potí, alebo fénuje vlasy a zmýva príliš teplou vodou. Pre krásu je väčšina z nás urobiť čokoľvek, preto používame rôzne tužidlá a laky, ktoré však zaťažujú vlasy, a tým nepôsobia vhodne na vlasy. Všetko mechanické a chemické pôsobenie vlasy znehodnocuje, čo sa prejavuje zničenými a mastnými vlasmi.

Mastné vlasy – šampónKvôli krásnym a bohatým vlasom treba dbať aj na stravu. Obmedzte mastné a korenené jedlá, prijímajte dostatok vitamínov, minerálov a nesýtených mastných kyselín. Práve tieto prvky zabezpečujú tvorbu keratínu, ktorý posilňuje vlasy. Napr. také kučeravé vlasy ho majú nadostač, preto dámy a páni s kučeravými vlasmi vyhrali boj nad mastnými vlasmi vďaka genetike. Zatiaľ čo svetlé jemné vlasy, na ktoré sa maz ľahšie prichytí, majú veľký predpoklad problematického mastenia. Ale ani v takom prípade netreba zúfať, stačí nájsť správny šampón.

Pri mastení vlasov vám každý poradí jednoduchú vec – zmeňte šampón. Každé vlasy potrebujú iný šampón. Dokonca ani v jednej domácnosti nemusí ten istý vyhovovať všetkým členom domácnosti. Ak máte pocit, že ste už vyskúšali všetky šampóny a predsa sa vám vlasy stále mastia, nechajte si poradiť od vášho kaderníka, alebo navštívte lekáreň. Pre problematické mastenie vlasov existujú šampóny s obsahom dechtu. Medzi kvalitné šampóny na mastné vlasy patria aj bio šampóny bez silikónu. Zbavujú totiž vlasy silikónov, ktoré pochádzajú z vlasovej kozmetiky.

Boj s mastnými vlasmi je možné vyhrať, hlavne to nevzdávajte a neskrývajte ich do copov a gumičiek. Na jednej strane to vlasom vôbec neprospieva, ale na tej druhej, mastné vlasy nie sú nepremožiteľné. Dobrá starostlivosť a kvalitný šampón na mastné vlasy váš problém hravo vyrieši.