Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Maľovanie na nechty

Maľovanie na nechty

Maľovanie na nechty

Krásne dlhé alebo upravované nechty dodávajú ženským rukám naozaj jemný a elegantný vzhľad. Ak si ich rady maľujete a experimentujete s farbami, veľmi zaujímavé môže pre vás byť maľovanie na nechty.

V prvom rade treba upozorniť tie dámy, ktoré sa dajú na maľovanie samy, že je to prplačka. Prácička s drobnými detailmi si vyžaduje trpezlivosť, presnosť a ozajstnú kreativitu. Všetky farby a vzory môžu vychádzať z vášho oblečenia, a teda môžete vaše nechty zladiť s farbami alebo vzormi trička či šiat.

Maľovanie na nechtyMaľovanie na nechty si vyžaduje čisté nechty. Nemusíte mať nechty po manikúre, ale určite tvarované podľa vašich predstáv, očistené kefkou, zatlačenú kožičku a nechty zahladené leštičkou.

Vyberte si farbu podkladu a tiež si dôkladne premyslite vzor, ktorý budete kresliť na nechty. Odporúča sa zvoliť maximálne tri farby, aby ste nedocielili rušivý efekt. Najlepšie je voliť farby podľa oblečenia. So vzormi platí to isté. Pokiaľ viete, aké oblečenie budete nosiť, môžete vynikajúco zladiť vzor s oblečením. Napr. ak si plánujete obliecť pásikavé tričko, zvoľte pásikavý vzor, ak máte kvietkované šaty, kreslite kvietky. Atraktívne vyznie rovnaký vzor na všetkých nechtoch, zatiaľ čo rôzne vzory pôsobia neprirodzene, aj keď malé zmeny sú tiež zaujímavým prvkom.

Nanesenú prvú vrstvu podkladového laku nechajte poriadne vyschnúť, aby sa vám nemiešali jednotlivé ďalšie farby, alebo nespili dokopy.

Až teraz sa môžete kreatívne vyžiť na svojich nechtoch. Vzory a nápady na inšpiráciu nájdete určite aj na internete. Hlavne to chce veľa trpezlivosti a chuti.

Po zaschnutí vzorov, naneste ešte jednu vrchnú vrstvu laku, aby sa vám vzor nezošúchal a vydržal čo najdlhšie.

Aj nechty sa môžu stať ozajstným umeleckým plátnom, ak je vo vás alebo vo vašej priateľke skrytý umelec, experimentujte, pohrajte sa s farbami a ozvláštnite svoje nechty kreatívnymi maľovanými vzormi.