Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Malé spoločenské šaty

Malé spoločenské šaty

Malé spoločenské šaty

Spoločenské udalosti ako svadba, ples, oslava, prominentný večierok, alebo iné slávnosti si vyžadujú siahnuť hlbšie do šatníka a vybrať naozaj správne šaty, aby ste dodržali etiketu, ale pritom oslnili.

Spoločenské šaty si väčšinou kupujeme sezónne, nie je to každodenná záležitosť, preto si pod nimi väčšinou predstavíme dlhé šaty alebo sukňu s korzetom. Ale v poslednej dobe sú uprednostňované malé spoločenské šaty.

Malé spoločenské šatyJednoduché krátke šaty s nadýchanou sukňou rôznych farieb, materiálu a strihov sú in aj na svadbu, promóciu alebo oslavu. Ich krátkosť však predurčuje postavu, ktorá v nej vynikne, a ktorá naopak nie je vhodná kandidátka pre tento typ šiat.

Príliš štíhle ženy by mali voliť šaty, ktoré nezvýraznia ich tenké nohy. Teda dámy pristanú vám dlhé sukne alebo šaty, zamerajte sa ne vaše iné prednosti.  Ale ak sú vašou silnou výhodou dlhé nohy, tieto šaty sú pre vás ako šité na mieru.

Plnšie tvary krátka sukňa síce nezakryje, ale ak majú šaty väčší výstrih, alebo holé ramená, jednoznačne upútate inou partiou. Pridajte k nim ešte topánky na vyššom opätku a opticky sa vaša postava predĺži.

Určite máte aj vy veľa svojich trikov a najlepšie poznáte svoje krivky, ale nezabúdajte, že malé spoločenské šaty sú dobrou voľbou aj do letných dní a s nimi spojenými slávnostnými udalosťami. Už len doplniť outfit niekoľkými drobnosťami a na slávnosti zažiarite.