Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Malé čierne šaty

Malé čierne šaty

Malé čierne šaty

Little black dress, alebo po slovensky malé čierne šaty sú vyrobené na každú príležitosť. Na chodenie do práce, na nakupovanie alebo len ma nosenie doma. Malé čierne šaty sú vyrábané pre ženy ako jeden kus oblečenia.

Malé čierne šatyZačala ich vyrábať  firma CoCo Chanel už v minulom storočí na začiatku 20. rokov. Ich cieľom bolo vytvoriť šaty na “milión” použití a to sa im aj podarilo. Tiež chceli vytvoriť šaty, ktoré budú dostupné pre všetky ženy (cenovo).

Veľa módnych návrhárov vymýšľajú stále nové a nové malé čierne šaty, ktoré sa hocijakým spôsobom líšia od prvého modelu firmy CoCo Chanel. Prezentujú je na módnych predstaveniach s modelkami, na ktoré sa najviac hodia a chcú, aby sa do ponuky malých čiernych šiat dostal aj ich model.

Pre normálneho chlapa, ktorý sa do módy nevyzná, prídu všetky malé čierne šaty rovnaké, no však pravda je iná. Sú vyrábané z rozličných materiálov, s rôznymi vzormi a prevedením a podobne. Cena malých čiernych šiat sa pohybuje od 50 eur do 100 eur, čo je na šaty vcelku dobrá cena.