Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Luxusná posteľná bielizeň

Luxusná posteľná bielizeň

Luxusná posteľná bielizeň

Pri výbere luxusnej posteľnej bielizne sa vyplatí byť obozretní. Tým, že kúpime drahú značku za drahé peniaze ešte neznamená, že vlastníme skutočnú kvalitu. Luxus v oblasti posteľnej bielizne pramení hlavne v kvalite použitého materiálu a v jeho spracovaní.

Satén je lesklý a veľmi jemný materiál. Známy je aj ako luxusný materiál, čo naznačuje to aj jeho cena, ktorá je rádovo vyššia jako cena iných materiálov používajúcich sa na tento účel. Ale na trhu sa vyskytuje množsvto ako aj kvalitného, tak aj nekvalitného saténu.

Luxusná posteľná bielizeňZákladom saténu je bavlna, a tak celková jeho kvalita je závislá od kvality použitej bavlny.Podobná situácia je aj na trhu s posteľnu bavlnou vyrobenou z klasickej bavlny. Môžeme kúpiť vysokú, aj nízku kvalitu. Celková kvalita sa odvíja od použitých bavlnených vlákien. Čím dlhšie vlákna, tým je bavlna jemnejšia a príjemnejšia na dotyk.

Pokiaľ chcete skutočnú kvalitu, tak by ste mali siahnuť po posteľnej bielizni vyrábanej z bavlny Don, Domestik, krepu alebo damašku. Bavlnené Posteľné prádlo vyrobené z bavlny Don alebo Domestik sa môže prať na 60°C a aj po rokoch prania nestráca svoju farbu. Ide jedny z najkvalitnejších druhov bavlny aké sa v našich zemepisných šírkach vyrábajú.

Damaškové posteľné prádlo je jednofarebné a je vhodné hlavne pre ubytovacie zariadenia. Môže sa prať na 90°C a aj po rokoch intenzívneho prania vyzerá veľmi dobre.Krepové posteľné prádlo je vyrobené zo 100% bavlny a ako povrchovú úpravu má klasické krepovanie. Vďaka tomu krepové posteľné prádlo netreba žehliť. Kvalitná posteľná bielizeň je vyrobená zo 100% kvalitnej bavlny a ďalej je dostupná v úpravách: plátno, krep, satén, flanel, jersey.