Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Letné šaty

Letné šaty

Letné šaty

Nástupom horúcich slnečných dní sa opäť vracajú do ženských šatníkov letné šaty. Jedna z vecí, ktoré môžu muži ženám závidieť. Neexistuje totiž pohodlnejšie oblečenie v neznesiteľne dusnom a teplom počasí, ako ľahké, vzdušné, letné šaty. Dovoliť si ich môže takmer každá žena, veď vybrať sa dajú naozaj v každej cenovej kategórii. Ich využitie je však na nezaplatenie.

Už ste pobalené na tohtoročnú dovolenku? Ak sa chystáte do hôr, šaty radšej nechajte doma. No keď už máte pobalené plavky, nafukovačky a opaľovacie krémy, vo vašom kufri nesmú chýbať aspoň jedny letné šaty. Už doma si overte, či sú z nekrčivého materiálu, aby ste ich potom mohli bez obáv hodiť do kabelky a vyraziť na pláž. Komu nestačí na zahalenie pareo, letné šaty ho bez problémov nahradia. Jednoducho ich oblečiete na plavky a môžete ísť do mesta nakupovať, alebo si večer ísť zatancovať do baru na pláži.

Letné šatyFarieb sa naozaj nemusíte báť. Leto žiari všetkými farbami a tak neostaňte šedou myškou. Jemne opálená, ale aj tá bronzová pokožka vynikne najviac v bielej, no nič nepokazíte ani inými výraznými farbami. Dávajte si ale pozor na tmavé odtiene. Keď chcete letné šaty nosiť len večer, pokojne zvoľte aj čiernu farbu. Ak plánujete šaty využiť aj inokedy, nezabúdajte, že v tmavých farbách vám bude zaručene teplejšie.

Čo sa týka vzorov, fantázii a vkusu sa medze nekladú. Hoci v posledných rokoch sa tešia veľkej obľube najmä etno vzory, je len na každej z vás, čomu dá prednosť. Šaty, na ktorých sú kvety – väčšie či menšie, rôzne umelecké kúsky, abstraktné vzory, ornamenty, či geometrické útvary, sa na nás valia zo všetkých strán. Niektoré ženy dajú prednosť jednoduchým jednofarebným šatám a zvolia radšej výraznejšie doplnky, ktorých nájdete v obchodoch tiež dosť.

Materiál si môžete tiež vyberať podľa svojho vkusu a štýlu. Od bavlny, ktorá je pre pokožku asi najpríjemnejšia, cez šifón, až po plavkovinu. Dôležité je, ako pri každom inom oblečení, vaše pohodlie.

Strihy letných šiat sú väčšinou voľnejšie a vzdušnejšie ako pri iných šatách. Šaty z viacerých rozširujúcich sa dielov, volánov, čipiek, ale aj šaty s extravagantnejšími, odvážnejšími strihmi sa v našich uliciach objavujú už od prvých jarných dní. Nie každej žene vyhovujú dlhé šaty, ktorých spodný okraj „zametá“ zem, no niektoré ženy takéto šaty priam vyhľadávajú. Tie ženy, ktoré sú obdarené krásnymi nohami a nehanbia sa ich ukázať, si volia naopak kratšie šaty, ktoré niekedy pripomínajú dlhšie tričko. Ak vám práve takéto šaty padnú do oka, no odhaliť sa neplánujete, poslúžia vám legíny, ktoré tento problém vyriešia.

Rukávy sú skôr výnimkou, najbežnejšie sú tenké špagetové ramienka, alebo len gumičkou stiahnutý vrch bez ramienok. Pri vyberaní šiat na pláž si ale spomeňte na strih vašich plaviek. K plavkám, ktoré viažete okolo krku, sú najvhodnejšie tzv. neckholderové šaty. Nezľaknite sa názvu. Ide o letné šaty, ktoré sa upínajú na krk, a tak najlepšie prekryjú vaše plavky.

Príjemnou alternatívou letných šiat sa stávajú overaly, ktoré do našich regálov prišli túto sezónu. Ak ste nohavicový typ, no chcete sa cítiť aj v letných dňoch pohodlne, overal je stvorený presne pre vás.

Tak už viete, čo si oblečiete toto leto?