Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Lavice do predsiene

Lavice do predsiene

Lavice do predsiene

Predsieň plní funkciu „uvítacej brány“ do domu. Oslovujeme tu návštevníkov do domu a tí sú tu utvárajú prvé dojmy. Kvôli tomuto by mala mať predsieň unikátny štýlový ráz.

Predsieň nepatrí medzi najväčšia miestnosti v byte, preto jej prípadné prerobenie do esteticky viac pôsobiacej podoby by nemalo byť ani časovo, ani finančne veľmi náročné a nábytku tu nie je až tak veľa. Zvyčajne sa tu nachádzajú stojany na bundy, vešiaky, zrdkadlo, prípadne úložné priestory ako rôzne skrine či botníky. Do predsiení sa často umiestňujú aj viacúčelové lavice.

Lavice do predsieneVeľa ľudí ocení pri obúvaní a vyzúvaní sedenie – hlavne tí starší. Nemusí to byť vôbec nejaká veľká objemná lavica, ale práve menšia – pohodlná a štýlová, ktorá sa často dodáva aj z vešiakovou stenou. Vo väčších priestoroch nič nepokazíte ani s umiestneným menšieho kresla aj so stolíkom, kde si rodinní príslušníci a návštevy môžu chvíľu posedieť, prípadne využiť stôl na odloženie osobných vecí.

Sedacia lavica, prípadne kreslo či malé sofa okrem funkcie na prezúvanie vytvárajú aj možnosť vybaviť drobnú agendu, krátkodobé posedenie s nevyžiadanou návštevou, prípadne umožňujú pohodlné telefonovanie pre tých, telefón sa nachádza v predsieni. Atypické sedenie sa často kombinuje s úložným priestorom pod ním.

Lavice do predsiene sa predávajú v rôznych štýloch a farebných podobách. Vponuke sú aj najrôznejšie tvary, ktoré sa veľmi často kombinujú s dômyselne spracovaným úložným priestorom, ktorý štýlovo doplňuje celkový estetický dojem predsiene. Lavice sa vyrábajú z rôznych materiálov. Najčastejšie sú vyrábané z drevotriesky, ktorá sa povrchovo upravuje rôznymi spôsobmi. Obľúbené sú aj rôzne druhy dreva, ktoré zaručú dlhú životnosť.