Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Látkové rolety

Látkové rolety

Látkové rolety

V horúcich letných dňoch nás slnečné lúče unavujú a tak po príchode domov naše kroky smerujú do spálne alebo obývačky na gauč. Samozrejme, že pri odpočinku nechceme byť ničím rušení a lúče slnka nie sú výnimkou.

Aby sme zabránili prechodu slnka do našich obydlí, tak častokrát využívame látkové rolety. Tie sa na tento účel hodia najlepšie. Látkové rolety tienia celé okno takže sa do miestnosti dostane len minimum slnečného svetla.

Látkové roletyLátka, z ktorej sú rolety vyrobené je antistatická takže nepriťahuje prach a nie je nutné ich prachu zbavovať. Materiál látkových roliet je nehorľavý a ekologicky nezávadný. V dnešnej dobe čoraz viac ľudí trpí alergiami na rôzne materiály. Výrobcovia nezabudli ani na týchto ľudí, takže látkové rolety sú vhodné do prostredia pre alergikov.

Látkové rolety svojimi rozličnými variáciami a množstvom farieb, ktoré môžu byť použité vnášajú do domova príjemnú atmosféru a dotvárajú útulnosť a kúzlo našich obydlí.

Ako je vyššie spomenuté, sú vyrobené zo špeciálnych materiálov a tak je údržba o nich minimálna. Z času na čas ich stačí pretrieť vlhkou handričkou a vyzerajú ako včera kúpené.

Na zaťahovanie a vyťahovanie roliet je použitý retiazkový mechanizmus, ktorým sa zabezpečí plynulá a rýchla obsluha. Pre tých, ktorí si chcú vychutnať nové látkové žalúzie je za príplatok možné namontovať automatický navíjací mechanizmus, ktorý využíva veľmi malý a tichý motorček.