Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Lampy na nechty

Lampy na nechty

Lampy na nechty

Gélové nechty sú oproti akrylovým umelým nechtom náročnejšie na aplikáciu. Akrylové nechty po nanesení na prirodzené nechty schnú bežnou chemickou reakciou. Gélové nechty potrebujú na ich stvrdnutie, resp. na vyschnutie gélu UV svetlo.

Správne UV žiarenie, nie to, ktoré spôsobuje rakovinu kože a iné kožné choroby. UV žiarenie zapríčiňuje zmenu gélovej štruktúry, ktorý je nanesený na prirodzenom nechte, vplyvom UV žiarenia sa molekuly gélu polymerizujú, čo spôsobuje zmenu konzistencie toho gélu. UV svetlo je na nechty aplikované pomocou špeciálnej UV lampy. Táto lampa je vcelku jednoduché zariadenie, využívajúce jednu, alebo niekoľko žiaroviek, ktoré emitujú svetlo v UV časti svetelného spektra.

Lampy na nechtyNa trhu je dostupné pomerne veľké množstvo týchto UV lámp, pričom sa navzájom v ničom zvláštnom od seba nelíšia. Všetky vám pri robení nechtov poslúžia rovnako dobre. Líšia sa iba tým, ako vám tento proces uľahčia a urýchlia. Čím kvalitnejšia je táto lampa, tým je jej cena vyššia, ale zas na druhú stranu o to viac času vám ušetrí.

S bežnými lampami tento proces trvá 1 až 3 minúty. Lepšie UV lampy sú vybavené časovačom, ktorý zabezpečí aby sa lampa vypla v čase ktorý si vopred nastavíte. Ak však potrebujete ušetriť peniaze, tak si s kludom môžete kúpiť UV lampu bez časovača. V takomto prípade si však budete musieť čas vystriehnuť sama. To by však nemal byť pre väčšinu žien najmenší problém.

Mne osobne by tiež stačila lampa bez časovača,keďže pár minút si ustriehnuť nie je nič strašné a kôli tomu vyhodiť  o 20 euro viac je úplne zbytočné. Rozumnejšie je potom priplatiť o pár euro naviac na gélových nechtoch,alebo na kvalitnom gély.