Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Lámavé nechty

Lámavé nechty

Lámavé nechty

Často obdivujete krásne upravené nechty svojich priateliek a pri pohľade na tie vaše by ste zaplakali? Ak sa vám často lámu aj pri nenáročných prácach, je to signál, že treba zakročiť a venovať im väčšiu pozornosť. Lámavosť nechtov má svoju príčinu.

Lámavé nechty sú každodennou záležitosťou. Nejde len o nepríjemný pocit zo zlomeného nechtu, ale väčšinou je to aj bolestivé. Najčastejšou príčinou lámavosti je nedostatok kremíka, vápnika, horčíka, zinku, selénu alebo vitamínu A. Teda ide o vitamíny a minerály, ktoré môžeme doplniť či už správnou výživou, alebo vitamínovými tabletkami. Ale na štruktúru nechtov pôsobia aj rôzne diéty. Pokiaľ telo v dôsledku obmedzenia jedálnička stráca dôležité živiny, prejavuje sa to aj ochudobnením nechtov o vitamíny. Ďalšími negatívnymi vplyvmi sú voda, chemické čistiace prostriedky alebo dokonca aj nevhodné mydlo, ktoré vysušujú ruky.

Lámavé nechtyAk ešte používate odlakovače na nechty s obsahom acetónu, našli ste ďalší dôvod lámavosti vašich nechtov. Dnes už kúpite odlakovače bez obsahu tejto látky aj v obyčajných obchodoch.

Zlomený necht je najlepšie hneď odstrihnúť, aby ste predišli jeho ďalšiemu štiepeniu. Určite ho netreba ohrýzať, alebo nechať tak. Správnou starostlivosťou môžu vaše nechty nadobudnúť naozaj krásu a pevnosť. Stačí si pravidelne krémovať ruky a teda aj nechty mastnými krémami alebo krémami obsahujúcimi močovinu, a tak prispieť aj k pružnejšej pokožke a nechtom. V každej drogérii sa tiež dajú zakúpiť laky na lámavé nechty. Neodporúčajú sa používať farebné laky, ale priesvitné.

Vašim nechtom prospeje kúpeľ v olivovom oleji. Stačí ponoriť končeky nechtov do teplého oleja na 5-10 minút raz alebo dvakrát do týždňa a najlepšie pred spaním. Potom použite bavlnené rukavice a môžete ísť spať a nechajte pôsobiť olivový olej celú noc.

Iný a tiež zaujímavý kúpeľ pre nechty je máčanie končekov prstov v citrónovej šťave aspoň raz do týždňa na 15-20 minút. Citrón dodáva nechtom vitamín C na pevnosť a kyselinou citrónovou ich vybieľuje.

Je veľa možností, ktoré prospejú vašim nechtom a sú odporúčané nie len pre problematické nechty. Ešte stále si lámete hlavu s lámavými nechtami? Netreba míňať veľa peňazí a prelakovávať nechty každú chvíľu. Vaše nechty môžu byť naozaj krásne a priateľky budú môcť obdivovať nechty aj vám. Správna starostlivosť, dobrá životospráva a o krásne nechty máte postarané.