Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Lacný záhradný nábytok

Lacný záhradný nábytok

Lacný záhradný nábytok

Či už chcete opekať, grilovať alebo len stráviť zopár pekných chvíľ s rodinou alebo priateľmi vonku na záhrade, nezaobídete sa bez záhradného nábytku.

Záhradný nábytok tvoria stôl a stoličky. Nábytok k bazénu tvoria hojdačky, ležadlá a slnečníky.

Lacný záhradný nábytokZáhradné nábytky sa vyrábajú z materiálov: drevo, plast a kov. Jednoznačne najlacnejší a najjednoduchší nábytok je plastový (ale taktiež najnepohodlnejší). Je možné kúpiť aj kvalitnejší drevený materiál v podobnej cene (určite nie však nižšej), avšak jedine ak je tovar v akcii. Ak nemôžete čakať, môžete sa poobhliadnuť po zahraničných výrobcoch, odporučil by som poľské výrobky.

Okrem toho, že je plast najlacnejší a najnepohodlnejší je najviac používaný ako záhradný nábytok. Nielen kvôli cene ale aj kvôli ľahkosti prekladania. Zvyčajne ho vidíme v typickej bielej farbe, ale vyskytujú sa aj iné, napríklad zelená, hnedá. Plast je taktiež úplne odolný voči akémukoľvek počasie, lenže kvôli nízkej hmotnosti stačí trochu silnejší vietor a stoličky lietajú po záhrade.

Nevýhodou je, že plast nie je ani trochu prírodný prvok, takže sa do vašej záhrady vôbec nehodí.

K záhradnému nábytku patrí taktiež altánok. Altánok sa postupne stáva neodmysliteľnou súčasťou záhrad. Je to miesto, kde môžeme pestovať rastliny, ale taktiež kde si môžeme kedykoľvek oddýchnuť najmä počas pekných letných dní. Môžete sa tu zabávať s priateľmi, uskutočniť oslavu narodenín, alebo len nečinne sedieť a sledovať záhradu. Vyrábajú sa z plastu a dreva. Lacnejšie sú opäť plastové. A opäť platí to isté, čo pri plastových stoličkách – nehodia sa do záhrady. Je to skôr len dočasné riešenie. Každý správny záhradkár vie, že ten správny materiál do každej záhrady je drevo.