Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Lacné komody

Lacné komody

Lacné komody

Komody nepatria k najpotrebnejším súčastiam nábytku obydlia, o to viac sa však môžu hodiť práve keď to najviac potrebujete. Pri komodách nie je potrebné zbytočne vyhadzovať peniaze von oknom, poradíme vám preto ako najlepšie na lacné komody tak, aby ste sa nepreplatili no získali kvalitu, ktorú si zaslúžite.

Lacné komody do spálne

Lacné komodyVyužitie komody je veľmi široké. Najčastejšie zastáva funkciu prádelníku, takže je súčasťou spální. Spálni dodáva na útulnosti a výrazne ovplyvňuje jej pojatie. Môžete mať v komode odložené veci, ktoré bežne nosíte alebo naopak oblečenie, ktoré je takzvané sezónne, teda ho nosíte napríklad len v zime či v lete. Toto oblečenie nezavadzia v izbe a spokojne čaká vo vašej komode na svoj čas.

Komoda môže byť štýlovo zjednotená s posteľami a nočnými stolíkmi. Komody v spálni sú veľmi vhodným riešením k uloženie prádla, ale tiež vhodným štýlovým doplnkom a ak nad ňu povesíte zrkadlo, môže plniť funkciu aj akejsi „toaletky“. Komoda tiež môže slúžiť aj ako plnofunkčný botník.

Lacné komody do kuchyne

Komody však nemusíte používať len v spálni. Ďalším ideálnym miestom pre komody môže byť vaša kuchyňa. Veľa ľudí používa komody aj ako šikovné a praktické príborníky, kde majú odložené nie len príbory ale aj taniere, hrnce a podobné kuchynské vybavenie.

Komody v kuchyni sa ale najčastejšie používajú na odkladanie surovín nevhodných na uskladnenie v chladničke. Takže najčastejšie rôzne múky, chlieb a pečivo, cukor a podobne. Jedným slovom, veci, ktoré sa nepokazia.

V čom sú komody dobré?

Kúzlo komody spočíva v chytrom dizajne, v ktorom sa prelína dokonalá využiteľnosť a estetický princíp. Vďaka tomu sa posúva na predné miesto v obľúbenosti medzi nábytkom už po stáročia a je veľa miest v interiéri kde komody dodnes nachádzajú svoje miesto.

Lacné komody a cena

Lacnejšie druhy komôd sú prevažne zhotovené z laminátu, drevotriesky alebo z ratanu (niekedy môžu pôsobiť mierne historickým dojmom) a dajú sa kúpiť už od 50€. Zväčša mávajú 2-4 zásuvky, podľa veľkosti, ktorá sa pohybuje u klasických komôd od: (výška x šírka x dĺžka) 73x40x43 do cca 87x81x46, a  u komôd, ktoré slúžia ako botníky je veľkosť cca  42x65x37 cm.

Vyrábajú sa v značnom množstve odtieňov, ako napr. med svetlý/tmavý, orech svetlý/tmavý, buk, višňa, hruška, zebrano. Nohy a úchytky na zásuvky sú zhotovené z pevného plastu.

Drahšie komody sa vyrábajú z masívneho dreva, ako napríklad dub či buk a ich spracovanie býva prepracovanejšie. Účel však splnia rovnako, preto osobne doporučujem kúpu lacnejšej verzie komody.

V dobre esteticky pôsobiacom byte je komoda nepostriadateľnou súčasťou. Veríme preto, že si svoju komodu vyberiete aj vy a budete s ňou spokojný.