Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Lacná posteľná bielizeň

Lacná posteľná bielizeň

Lacná posteľná bielizeň

Pri výbere manželskej postele uvažujeme nielen nad tým, aký kvalitný matrac či paplón alebo vankúš  kúpime, ale zaujíma nás tiež aj to, do čoho tieto života nevyhnutné veci „oblečieme“. Rozhodujúce pri výbere posteľnej bielizne je ako materiál, tak aj cenová dostupnosť. Najlepšie je, ak máme možnosť a vieme obidve tieto podmienky spojiť.

Lacná posteľná bielizeň závisí  však od viacerých faktorov. Tými sú napríklad, odkiaľ výrobok pochádza a aké suroviny sa používajú pri výrobe. Vstupná surovina býva väčšinou bavlna. Tá kvalitnejšia a aj oveľa drahšia je z egyptskej česanej priadze- je rovnomernejšia a mäkkšia. Finančne nenáročná  a menej kvalitná je bavlna mykaná. Pri výrobe sa pridávajú aj iné syntetické materiály a odpad z kvalitnej bavlny.

Lacná posteľná bielizeňLacnú posteľnú bielizeň by si určite nemali kupovať alergici a astmatici. Pôsobí nepriaznivo na organizmus a nie je ani zriedkavý výskyt alergickej reakcie. Veľa krát nás neodradí ani kratšia životnosť posteľnej bielizne,  ale do očí nám priam bije lákava cena. Lacnejšie a obľúbené materiály  sú obliečky a plachty z froté materiálu a najlacnejšia posteľná bielizeň je krepová(najlacnejší materiál-vyrába sa chemickým postupom a to znm. luhovaním bavlny). Nevýhodou cenovo dostupnej bielizne je aj to, že sa nám začne „žmolkovať“.

Lacnú posteľnú bielizeň sa oplatí nakupovať tiež prostredníctvom internetu. Nájdeme tam široký výber a aspoň sa môžeme lepšie priblížiť k našim predstavám. Bielizeň z lacnejších materiálov vyrába hlavne Poľsko a Čína. Drahšie by sme našli isto v Európe. Najznámejší výrobca kvalitnej posteľnej bielizne  je česká firma Matejovsky alebo Greno.