Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Kusové koberce

Kusové koberce

Kusové koberce

Dlažba, plávajúce podlahy ako aj gumy sú dobrý – ľahko zmývateľný aj na pohľad pekný podlahový materiál. Avšak plávajúce podlahy a gumy sú krehké a môžu sa veľmi ľahko poškodiť, zároveň sú to studené materiály. Preto je dobré použiť koberce.

Kusové koberceTu sa musíme rozhodnúť, či použijeme celoplošný koberec, alebo potrebujeme zakryť len niektoré časti. Pokiaľ použijeme koberec na celú izbu zakryjeme tu plávajúcu podlahu (gumu, dlažbu), ktorá sa nám v obchode tak páčila keď sme ju kupovali. V podstate ako keby sme vyhodili peniaze von oknom. Je teda lepšie zakryť len niektoré časti – vďaka tomu ostane veľká časť podlahy odkrytá a zároveň dodáme do izby niečo nové, čo ešte viac oživí interiér – koberec. Na toto slúžia kusové koberce.

Kusové koberce sú ponúkané v rôznych veľkostiach. Sú hranaté, alebo oválne. Pri vyberaní sledujeme dĺžku vlasu, môžeme si vybrať koberec so vzorom alebo bez vzoru, poprípade nejaký ornamentálny koberec. Kobercové vlasy sú vyrábané z rôznych materiálov, najčastejšie to  sú polyamid, vlna, polypropylén.

Ako podklad slúžia 2 materiály – polypropylénová mriežka a filcový podklad. Filc na rozdiel od polypropylénovej mriežky vytvára tepelnú a izolačnú vrstvu. Od toho sa potom odvíja aj cena.

Tieto koberce sú čím ďalej, tým viac obľúbené, hlavne kvôli veľkosti, kvalite a peknému jednoduchému dizajnu.