Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Kúry na vlasy

Kúry na vlasy

Kúry na vlasy

Je normálne, ak žena pri česaní svojej ozdoby na hlave príde na to že kvalita jej vlasov je ohrozená. Nastáva to buď počasím, stravou, častým používaním chemických prípravkov na tzv. regeneráciu vlasov v kozmetických salónoch a podobne. Je teda najvyšší čas zúčastniť sa kúry na vlasy.

Už naše mamičky poznali kúry na vlasy, ktoré dodávali vlasom zdravý vzhľad a keďže nebol v tej dobe prebytok kaderníckych salónov, pre mnohé ženy bol tento spôsob ošetrenia vlasov nedostupný, skúšali si to vynahradiť metódou, ktorá sa v dnešnej dobe nazýva alternatívna t.j. využiť dary prírody alebo prostriedky bežne dostupné v každej domácnosti.

Kúry na vlasySú aj v dnešnej modernej dobe vyznávači týchto starých odskúšaných metód na regeneráciu vlasov. Veľmi by sa čudovali odporcovia, skôr by sa dalo povedať, pohodlných členov tejto spoločnosti, čo dokáže urobiť s vlasmi ich opláchnutie  po ich umytí obyčajným octom pridaným do vody. Hebkosť vlasov po takto opláchnutých vlasoch je priam fascinujúca. Ďalšia kúra na vlasy spočíva vo vmasírovaní si vaječného žĺtka do korienkov vlasov. Po pár minútovom pôsobení a následnom umytí vlasov sme zabránili nielen štiepeniu končekov vlasov ale vyživili sme ich korienky čo ma za následok ich rast a zdravší vzhľad.

Existuje množstvo spôsobov ako si svoju ozdobu zachovať čo najdlhšie v zdravom a sviežom vzhľade. Patria medzi nich aj kúry na vlasy pozostávajúce z bylinných extraktov, ktoré sú takisto súčasťou našej prírody.  Pri prechádzke v prírode a troche snahy si z týchto byliniek môžeme pripraviť veľmi prospešný elixír na naše vlasy.