Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Kúpeľnové poličky

Kúpeľnové poličky

Kúpeľnové poličky

Určite sa nenájde kúpeľňa, na ktorej stenách nevisí zopár políc. Tie slúžia na odkladanie, ale väčšina dnešných typov slúžia aj ako dekorácia. Keďže kúpeľňa často neslúži len jednému členovi domácnosti je namieste, aby mal každý svoj odkladací priestor na osobné veci.

Rozmerovo väčšie kúpeľňové poličky sa umiestňujú na podlahu kúpeľne. Má to svoje opodstatnenie, pretože na nich sú v mnohých prípadoch umiestnené čistiace prostriedky alebo pracie prášky.

Kúpeľnové poličkyMenšie kúpeľňové poličky sa dajú upevniť na stenu a tak sú vždy po ruke. Podľa výšky jednotlivých členov domácnosti sa môžu upevniť zostupne, či vzostupne a spojí sa tak príjemné s užitočným.

Na výrobu kúpeľňových políc sa používa množstvo materiálov. Najčastejšia kombinácia je chrómovaný kov a sklo. Takéto spojenie pôsobí vkusne a moderne a hodí sa do akejkoľvek kúpeľne.

Ak by sme mali kúpeľňu ladenú hypermoderne môžeme zvoliť zriedka požívaný materiál. Takýmto materiálom je mosadz. Leštený kov tohto druhu v spojení so sklenenými policami a pripevnený na stenu obloženú bielymi dlaždicami vytvára efekt modernosti a prepychu.

Upevnenie a osadenie zvládne aj laik, ale je k tomu potrebné vŕtanie do steny kúpeľne, takže ak sa toho niekto obáva môže to zveriť do odborných rúk. Inštalácia trvá pár minút a po osadení sú kúpeľňové poličky pripravené ihneď k používaniu.

Starostlivosť a údržba o poličky nie je náročná. Sú vytvorené z hladkých materiálov, ktoré sa jednoducho čistia a nie je potrebné používať špeciálne prostriedky na ich dokonalý vzhľad.