Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Kreslá k počítaču

Kreslá k počítaču

Kreslá k počítaču

Kreslo na sedenie pri počítači je vec, ktorú množstvo ľudí podceňuje, ale je to o mnoho dôležitejšia časť nábytku, než sa na prvý pohľad zdá a vzhľadom k tomu ho môžeme zaradiť bok po boku postele.

Vzhľadom k tomu, že počítač je nástroj práce i zábavy a čas pri ňom strávený sa stále predlžuje, nemali by sme výber vhodnej stoličky či kresla nechať na pár minút v obchode ale mali by sme sa zamyslieť nad parametrami tohto nákupu s dostatočným predstihom, aby sme vedeli, čo to vlatne chceme.

Kreslá k počítačuJeden zo zýkladných faktorov je nataviteľnosť. Dobre zvážte, čí vám vyhovuje jednoduchá, málo nastaviteľná stolička namiesto stoličky či kresla plného všetkých možných posuvníkov a podobných vecí určených k fixácií polohy sedacej časti a jeho výšky nad zemou, operky hlavy a ručných operiek. Niekto vyžaduje pro maximálny komfort sofistikovane nastavenú polohu všetkých komponentov, z ktorých sa kreslo zkladá, niekomu stačí sadnúť na čokoľvek a je spokojný.

Pre dlhodobé používanie sa nedoporučjú tzv. “mäkké stoličky”. Na prvý pohľad pôsobia možno komfornejšie a modernejšie, ale ukázalo sa, že pre svoju mäkkosť sa u nej zle hľadá vhodná poloha na sedenie.

Plastové súčasti patria na stoličke k tým najchúlostivejším. Uprednostňujte preto jednoznačne stoličky a kreslá s čo najviac kovovými dieľmi a budete ušetrní vŕzgania, vypadávania plastových kolíkov a ďaľších nepríjemností, s ktorými sa bohužiaľ v dlhodobom čase používania žiadna stolička či kreslo nevyhne.