Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Krby a grily do záhrady

Krby a grily do záhrady

Krby a grily do záhrady

Záhrada je miestom oddychu a miestom stretnutia ľudí. Pri každom stretnutí dobre padne kvalitne ugrilované jedlo a v neskorých večeroch príjemne zahreje rozohriaty krb, čo vytvára jedinečnú atmosféru.

Na grile môžete pripraviť každé jedlo, teda mäso, ryby, zemiaky, ryžu a ďalšie. Grilované jedlo je taktiež oveľa zdravšie oproti klasickému varenému.

Krby a grily do záhradyPri umiestňovaní grilu alebo krbu na záhrade je dobré, aby sa nenachádzal ďaleko od domu, pretože občas potrebujete nejakú ingredienciu a je nemožné nosiť so sebou vždy všetko, poprípade myslieť na všetko. Pre gril to nie je problém, pretože gril vďaka svojej hmotnosti a veľkosti je možné preniesť kamkoľvek. Avšak krb sa stavia na betónovú podlahu, takže je potrebné dôkladne porozmýšľať o jeho najlepšom umiestnení.

Pri stavbu krbu je lepšie nechať prácu na odborníkov. Oni najlepšie vedia ako krb postaviť, aby mal čo najväčšiu výhrevnosť, aby vyzeral čo najlepšie a aby bol bezpečný.

Okrem klasických grilov a krbov, ktoré využívajú drevené uhlie existujú aj grily na elektrickú energiu alebo plyn. Keďže v tomto prípade sa nepracuje s ohňom, môžete tento gril použiť aj na balkóne v bytovke. Dymom z dreva teda susedov vyrušiť nemôžete, môžete im akurát spraviť chuť na grilovanú klobásu a slaninu. Ďalšou výhodou je, že je možné nastaviť teplotu grilovania, vďaka čomu je možné grilované mäso dokonale prepiecť zo všetkých strán podľa vašej chuti.

Pokiaľ vás už nebaví celé dni stáť v kuchyni pri sporáku, môžete obed pripraviť na záhrade na grile. Avšak zvuk praskajúceho a horiaceho dreva a rôznofarebné plamene v kombinácii so správnym záhradným nábytkom sa najlepšie hodí na prežitie dlhého letného večera.