Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Kopačky na predaj

Kopačky na predaj

Kopačky na predaj

Presný pôvod futbalu nie je úplne známy. Z dochovaných záznamov vieme, že podobnú hru ako je futbal hrali už v dávnych dobách v Číne i v starovekom Ríme. Moderný futbal, tak ako ho poznáme viac-menej dnes, sa vyformoval v 19. storočí vo Veľkej Británii.

Tak ako u väčšiny športov, je vhodné zaobstarať si aj na futbal správnu športovú obuv. Tento druh športu sa vykonáva najčastejšie na trávniku, ten je často šmykľavý a podmáčaný. Kopačky sú vybavené ostňami na podrážke, dokážu eliminovať nepohodlnosť terénu pre hráča. V úplných začiatkoch futbalového ošiaľu si niektorý ľudia na podrážku svojej klasickej topánky pripevnili korkové špunty. Vyrábali sa gumotexové kopačky, ktoré však vôbec nedokázali plniť svoj účel a naviac boli nepohodlné.

Kopačky na predajKopačky môžeme poznať lisované a kolíkové. Lisované kopačky sú určené na prírodnú trávu. Kolíkové kopačky majú na podrážke kovové alebo umelé ostne, ktoré sa dajú zväčša aj vymeniť v prípade potreby. Tento druh kopačiek je určený najmä pre ľudí, ktorí sa futbalu venujú aktívne. Používajú sa pri hre a tréningoch na mäkšom trávniku a na podmáčanom teréne. Hodia sa aj na hru v daždi.

Súčasná ponuka kopačiek na predaj je pomerne široká a pestrá. Existuje viacero známych výrobcov, napríklad Umbro, Adidas, Nike, Puma, Reebok a ďalšie.

Značka Umbro je v medzinárodnom merítku synonymom úspechu. Oblieka a obúva množstvo známych športových osobností. V roku 1985 uviedlo Umbro v Brazílii svoje prvé kopačky. Od tej doby niektorí z najlepších futbalistov na svete nosia tieto kopačky, napríklad Alan Shearer alebo Michael Owen. Novšie kopačky typu Elite X Umbro nosia slávny hráči ako John Terry, Louis Garcia, a ďalší.

Adidas má vo svete futbalových doplnkov vedúcu pozíciu vyše osemdesiat rokov. Táto značka je známa svojou nemeckou precíznosťou. Ako bonus, niektorým futbalistom vyšívajú na kopačky aj ich monogram. Tri pásiky charakteristické pre značku Adidas neplnia len estetickú funkciu ako by si možno niekto myslel. Pásiky sú umiestnené na miestach, kde má obuv tendenciu sa čo najskôr začať trhať. Takto kopačky držia pevne pokope.

Kopačky značky Nike sú taktiež obľúbené v radoch úspešných futbalových osobností. Každý hráč má na futbalovom ihrisku svoju špecifickú rolu, z toho dôvodu firma Nike rozdeľuje futbalovú obuv do troch skupín, pričom každá z nich má svoje funkcie.

Kopačky týchto značiek môžete nájsť v mnohých športových predajniach alebo aj priamo v predajniach výrobcov. Kopačky na predaj nájdete aj na internete v športových eshopoch.