Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Komínové digestory

Komínové digestory

Komínové digestory

Digestor (odsávač pár) je dôležitý doplnok kuchyne ako z hľadiska praktického, tak z hľadiska estetického. Niekedy sa až zdá, akoby začínali podliehať módnym trendom.

Základom digestora je pevná konštrukcia z nerezu miestami doplnená sklom. Kvalitný digestor by mal mať tieto parametre:  tichý chod, nízka hlučnosť,vysoká účinnosť, dlhá životnosť a  kvalitné remeselné spracovanie.

Komínové digestoryKomínové digestory slúžia na odávanie pár do komína. V množstve dnes ponúkaných týchto digestorov sa snúbi extravagancia s účelnosťou. Ich nosná konštrukcia, tzv. teleskopická šachta, umožňuje prispôsobiť ich výšku danej miestnosti. Komínové digestory pozostávajú z  3 základných druhov:

 

  1. Komínové digestory ku stene: V súčasnosti sa zaraďujú medzi najpredávanejšie. Predstavujú vysokú estetickú a úžitkovú hodnotu a vytvárajú dominantu kuchyne.Obľúbené sú kombinácie nerezu a skla, alebo rôzne varianty umelých kameňov.
  2. Komínové digestory rohové: Svoje uplantnenie nájdu prevažne tam, kde je varná doska či sporák umiestnená v rohu miestnosti. Samozrejmosťou sú varianty prevedenia aj ako pre ľavý, tak pre prevý roh kuchyne.
  3. Komínové digestory ostrovčekové: Vytvárajú pôsobivú a elegantnú dominantu miestnosti. Zavesujú k strpu nad varné centrum, často do stredu kuchyne. Na výber je z množstva tvarových a farebných prevedení, časté su kombinácie skla a nerezu alebo len z čírej nerezi. Sú vhodné do rozmerovo väčších kuchýň, prípadne do kuchýň spojených s obývacaou izbou.