Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Koberce Bratislava

Koberce Bratislava

Koberce Bratislava

V Bratislave sa nachádza veľké množstvo predajní s kobercami. Nezáleží na tom, či potrebujete celoplošný či kusový koberec, určite nájdete čo hľadáte.

Koberce všeobecne slúžia na zakrytie podlahy kvôli odizolovaniu, kvôli ochrane podlahy alebo len ako dekorácia. Ako som už spomenul, koberce delíme na celoplošné a kusové.

Koberce BratislavaCeloplošný koberec slúži na zakrytie prevažnej časti podlahy. Je to skôr úžitkový ako dizajnový doplnok bytu. Na druhej strane, pokiaľ nepotrebujete zakryť celú podlahu, ale len jej konkrétnu časť a zároveň chcete pridať do vášho bytu moderný doplnok, kusový koberec je tu presne pre vás.

Pri vyberaní koberca dbáme na dĺžku vlasu (je meraná v milimetroch), na materiál z akého je daný koberec vyrobený (najčastejšie je to polyamid, vlna a polypropylén), na podkladový materiál (polypropylénová mriežka alebo filc – tepelná a izolačná vrstva) a tvar (existujú rôzne tvary – štvorcový, oválny, okrúhly ale aj rôzne iné).

Koberce sú jednofarebné, alebo viacfarebné s klasickými ale aj modernými vzormi. Niektoré dokonca dokonale imitujú drevo alebo dlažbu.

Najväčšou nevýhodou kobercov je, že sa do nich chytá prach a roztoče, čo spôsobuje mnohým ľuďom alergie. Koberce teda treba pravidelne nielen vysávať ale aj prášiť a tepovať. Vysávanie nestačí, pretože vysávaním sa odstraňuje len prach z povrchu koberca. Prach vo vnútri ostáva (teda aj prach a roztoče), koberec je na pohľad síce čistý, ale časom vyzerá ako zničený.