Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Japonské šaty

Japonské šaty

Japonské šaty

Štýl japonských šiat je veľmi blízky čínskym šatám. Keď japonské dievča dosiahne vek 20 rokov, stane sa ženou so všetkými právami a povinnosťami, ktoré jej prislúchajú. Má právo voliť, zodpovedá za svoje skutky a môže oficiálne fajčiť a piť. Pre túto udalosť sú určené špeciálne japonské šaty, nazývané Furisone. V podstate ide o formálne kimono pre slobodné ženy, ktoré je ušité z veľmi jemného kvalitného hodvábu žiarivých farieb.

Slávny módny návrhári, ako napríklad Alexander McQueen a Gucci sa nechali inšpirovať exotickým japonským štýlom. Tradičným japonským krojom je kimono a od neho sa odvíjajú modernejšie japonské šaty. Odev môže byť jednofarebný ale častejšie sa stretneme s motívmi ročných období, na jar sú typické čerešňové kvety a motýle, na leto motívy vody, na jeseň listy japonského javoru a na zimu vzory bambusu, borovice a kvety slivky.

Japonské šatyJaponské šatyJaponské šatyPre japonské šaty je charakteristický golierik. Sú vhodné najmä pre štíhle dámy. Japonské šaty dokonale kopírujú postavu. Japonské ženy sú zväčša menšieho vzrastu a chudšej postavy ako Európanky či Američanky, ale nemusíte sa báť, ponuka veľkostí japonských šiat je pomerne široká.

Ak túžite mať vo svojom šatníku niečo výnimočné a netradičné, potom cudzokrajné japonské šaty sú tým správnym výberom. Japonská kultúra sa môže javiť ako dosť konzervatívna, ale verte, že to nie je tak úplne pravda. Japonské šaty začali skracovať zo svojej dĺžky, takže nie je nič výnimočné ak objavíte model s dĺžkou nad kolená. Naviac v Európe japonské šaty dostávajú európsky nádych, experimentuje sa s výraznejšou farebnosťou, materiálmi a ozvláštňujúcimi strihmi šiat. Takéto šaty sú vhodné pre všetky vekové kategórie.

Japonské šaty nájdete v kamenných obchodoch zameraných na orientálne oblečenie, ale i v internetových e-shopoch, ktoré Vám ponúkajú pomerne pestrý výber. Ich cena sa môže líšiť v závislosti od kvality materiálu, začína sa zhruba od 35 eur, ale môže sa šplhať až po stovky eur.