Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Husté vlasy

Husté vlasy

Husté vlasy

Vlasy sú akousi druhoradou výsadou človeka. Hovorí sa, že šaty robia človeka, ale podľa mňa vlasy nezaostávajú za oblečením. Pekne a vkusne upravené a hlavne  zdravé vlasy dokážu zaujať rovnako ako napríklad najmodernejšia košeľa, či kabát. Preto sa o vlasy treba starať a pri akomkoľvek probléme, napríklad s vypadávaním navštíviť odborníka.

Na svete nie je muž, či žena, ktorý by snívali po hustých vlasoch. Husté vlasy sú výsadou nie veľké množstva ľudí. Málokto z nás by nechcel mať husté vlasy. Hustými vlasmi sú zväčša obdarení tí, ktorých vlasy majú tendenciu sa vlniť. Vlnité a kučeravé vlasy sú husté, ale nie je to podmienkou. Aj vlasy menšieho objemu sa vlnia, ale výsledný efekt nie je taký ako pri hustých vlasoch.

Husté vlasyTí z nás, ktorý trpia nedostatkom objemu vlasov sa pokúšajú rôznymi prípravkami tento svoj nedostatok napraviť. V mnohých prípadoch sa to aj podarí, ale nie je to lacná záležitosť. Prípravky na zhustenie vlasov sú väčšinou na prírodnej báze a hádam netreba zdôrazňovať prečo je ich cena vysoká. Tieto prírodné prípravky sú šetrnejšie k pokožke pod vlasmi ako chemické a k zhoršeniu stavu pri použití prírodných prípravkov nemôže dôjsť.

Na trhu existuje množstvo výrobcov ponúkajúcich práve ich produkt. Tvrdia, že ich výrobok je ten pravý a výsledok sa dostaví už po týždni. Nie je to však pravda. Vedecké štúdie dokázali, že lôžko koreňového systému vlasov sa nedokáže obnoviť za tak krátky čas. Pre obnovu je potrebných mnoho procedúr, ale vo väčšine prípadov sa s tým telo vysporiada samo. Prírodné prípravky tomuto procesu len pomôžu a trošku ho zrýchlia, ale nie tak ako to uvádzajú spoločnosti.

Prírodných prípravkov na zhustenie vlasov je na trhu mnoho. Výrobou sa zaoberá množstvo štátov. Za priekopníkov sa považujú švajčiarski vývojári, ale nezaostávajú Nemci, či Briti. Najlepšie  ako si vybrať zo stoviek prípravkov je poradiť sa s kaderníčkou a tá odporúči ten správny prípravok.