Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Hotové záclony

Hotové záclony

Hotové záclony

Záclony sú nepochybne dôležitou súčasťou každého domu. Spĺňajú funkčnú stránku (ak bývate blízko pri zemi bránia okoloidúcim vidieť do vášho domu) aj dizajnovú. Záclony sa predávajú buď na mieru, alebo hotové záclony.

Hotové záclony sú záclony, ktoré sa predávajú v konkrétnych veľkostiach. Tu môže nastať problém. Hotové záclony majú síce rôzne veľkosti, no ak máte okno neštandardných rozmerov, nemusí vám záclona, ktorá sa vám páči pasovať. Výhodou ale je, že kraje nemusíte opracovať, ako je to pri predaji na mieru, ale môžete tieto záclony hneď po kúpe zavesiť na okno. Predávajú sa buď jednofarebné alebo s rôznymi vzormi.

Hotové záclonyVzhľadom na to, že hotová záclona sa už nijako ďalej neupravuje (neskracuje, nezužuje, nijako sa neupravujú boky), je možné aby sa na nej nachádzali rôzne vzory alebo obrazce, čo môžu byť napríklad detské motívy, vďaka čomu budú vás budú mať vaše deti ešte radšej, moderné vzory, geometrické tvary alebo čokoľvek iné. Veľmi populárne sú v súčasnosti takzvané „niťovkové“ záclony – tieto záclony sú tvorené tenkými šnúrkami umiestnenými hneď vedľa seba. Dole sa môže nachádzať zaťažovacie lanko, vďaka ktorému si záclona udrží stály tvar.

Tieto záclony sa vyrábajú z rôznych materiálov, najčastejšie je to polyester. Použitím tohto materiálu je znížená horľavosť, taktiež sa nevyskytuje zmena farby pôsobením slnka. Vyrábajú sa tak, aby si udržali tvar aj po viacnásobnom praní. Všetky záclony, najmä detské sú posilnené – sú odolnejšie voči trhaniu ako klasické záclony a všetky sú vyrábané zo zdraviu neškodných materiálov.

Postupne sa tieto záclony stávajú najpraktickejším a najpohodlnejším riešením, ako čiastočne na rýchlo zmeniť vzhľad izby.