Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Hnedé vlasy

Hnedé vlasy

Hnedé vlasy

Farba vlasov je výsledkom zfarbenia zapríčinená prítomnosťou chemikálie melanínu. Štandartne platí, čím viac melanínu, tým tmavšia farba vlasov. Hnedé sfarbenie vlasov môže mať rôzne odtiene ako mahagon, čokoláda, škorica, gaštan.

Veľké percento ľudí má rôzne odtiene hnedej farby vlasov. Hnedovlasí ľudia sa nachádzajú po ceľom svete, avška najviac ich žije V Európe a na ostrovoc v Tichom oceáne. Hnedovlasé ženy sa nazývajú brunety, tento výraz pochádza z Európy.  Hnedé vlasy sú geneticky spojené tmavšími tónami kože a s hnedými očami. Hnedovlasí ľudia majú väčšinou asi 100 000 stredne široký prameňov vlasov.

Hnedé vlasyHnedé vlasy však možno získať aj umelým farbením. Farbenie vlasov podstupuje takmer každá žena popri  umývaní, česaní a sušení vlasov, popri kulminácií a žehlení vlasov.

Ak však túžite po zmene farby vlasov, buďte opatrná. V prípade ak plánujete rapídnu zmenu farby svojich vlasov alebo ak ste tak už urobili a chcete späť svoje vlasy, radšej navštívte kaderníčku. Neodporúča sa takéto drastické úpravy robiť doma, nemuselo by to dopadnúť podľa vašich predstáv. Majte na pamäti i to, že keď zmeníte farbu vlasov, nemusia vám sedieť všetky kúsky oblečenia vo vašom šatníku.

Pri výbere farby je ideálne zvoliť si farbu líšiacu sa len o jeden až dva odtiene od pôvodnej farby vlasov. Kupujte farbu radšej tam, kde vám dokážu pri výbere aspoň trochu poradiť. Nič nepokazíte farbou, ktorá je podobná vášmu pôvodnému odtieňu vlasov, ale dokáže vlasy oživiť a dodať vyšší lesk. Škála farieb je nekonečná, záleží len na vás, ktorej dáte prednosť.  Pokiaľ vám záleží na maximálnej krycej schopnosti a dlhej trvanlivosti, tak je vhodná  permanentná farba. je určená pre tých, ktorí chcú radikálne zmeniť svoju terajšiu farbu.