Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Hnedé vlasy

Hnedé vlasy

Hnedé vlasy

Ako sa hovorí, vlasy sú korunou krásy. Správna farba a strih vlasov dokážu z každého človeka vyčarovať krásnu labuť.

Farba, ktorú je možné vidieť najčastejšie je hnedá (táto farba reprezentuje priateľskosť, spoločenskosť a dôveryhodnosť). Hnedá pristane takmer každému. Ale je dôležité vybrať ten správny odtieň.

Hnedé vlasyHnedé vlasy pasujú aj k tmavej, aj k svetlej pokožke. Medzi najviac vynímajúce sa odtiene patrí orieškovohnedá, nugátové odtiene alebo sýto gaštanové odtiene hnedej. Hnedá je neutrálna farba, takže je vhodná pre akúkoľvek farbu oblečenia, make-upu alebo doplnkov.

Medzi ďalšie veľmi pekné a bežne viditeľné farby patrí blond a červená.

Blond vzbudzuje u mužov najväčšiu pozornosť, táto farba pôsobí zvodne, graciózne alebo nevinne. Najviac pristane ľuďom, ktorý boli blond už v detstve – daný človek má správny tón pleti. Svetlé blond vlasy zviditeľňujú chybičky na tvári, na druhej strane tmavý blond všetko maskuje. Pri voľbe svetlej alebo tmavej blond farby je znova rozhodujúci tón pleti. K svetlej pokožke pristanú studené blond odtiene, k tmavej pasujú odtiene medová, zlatá či karamelová.

Ak na seba radi upozorňujete, červená farba je tu pre vás. Táto farba sa hodí prevažne pre mladé ženy. U staršej pleti sa prejavuje tak, že človek následne vyzerá ešte staršie. Výber odtieňu je najlepšie realizovaný podľa farby očí. Žiarivá červená pasuje k svetlomodrým očiam, k zeleným očiam pasuje teplo hrdzavá. Originál červené vlasy sú veľmi zriedkavé. Títo ľudia vytvárajú úplne samostatnú kategóriu a odlišujú sa aj v type pokožky a dokonca aj v stavbe tváre. Zvyčajne majú veľmi svetlú pokožku pokrytú pehami, modré oči a svetlé ochlpenie.