Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Hliníkové žalúzie

Hliníkové žalúzie

Hliníkové žalúzie

Prebúdzate sa skoro ráno kvôli slnečným lúčom, ktoré prenikajú cez okná priamo do vašej tváre alebo vám svieti slnko do monitora či inak vám to znepríjemňuje život ? Veľké a ťažké závesy už vyšli z módy a preto sú tu pre vás hliníkové žalúzie, ktoré sa stali úplne bežným a neodmysliteľným doplnkov okien v takmer každej domácnosti.

Používajú sa prevažne horizontálne hliníkové žalúzie. Nastavením plochy lamiel umožňujú reguláciu priepustnosti svetla cez vaše okná a taktiež sú vhodné aj na jemnú reguláciu teploty v miestnosti. Keďže sa v ponukách firiem nachádzajú mnohé konštrukčné varianty, tak ako aj rôzne farebné prevedenia hliníkové žalúzie môžu dokonale ladiť s vašim interiérom a aj preto sa stávajú tak populárnymi.

Hliníkové žalúzieVeľkou výhodou je jednoduchá montáž a následná, taktiež veľmi jednoduchá údržba. Žalúzie nájdete na rôzne typy okien, rôznych veľkostí. Hliník sa už bežne dostáva do popredia nie len ako materiál na zhotovovanie žalúzií ale nájdete ho aj na mnohých domácich doplnkoch či spotrebičoch.

Hliníkové žalúzie sú ľahké a veľmi odolné, nelámu sa. Naopak, dajú sa jednoducho ohnúť a bez akejkoľvek deformácie sa vrátia do pôvodného tvaru. Hliníkové žalúzie sú dostupné aj pre okná netypických rozmerov a taktiež sa používajú aj na optické oddelenie priestorov. Hliníkové žalúzie nájdeme medziokenné alebo aj vonkajšie či vnútorné.